Connect with us

Aktuality

Koronavírus: Lidl a Kaufland namontujú na pokladne plexisklá

Published

on

Obchodné reťazce Lidl a Kaufland sa rozhodli prijať ďalšie opatrenia na ochranu pred koronavírusom Covid-19. Na pokladniciach plánujú v najbližších dňoch inštalovať ochranné plexisklo.

Informácie priniesli obe značky na svojich stránkach na sociálnej sieti Facebook. Ochranné plexisklo, ktoré má zabrániť priamemu kontaktu pokladníkov so zákazníkmi nainštalujú reťazce na všetkých pokladniach vo svojich prevádzkach. Okrem toho vyzývajú zákazníkov k dodržiavaniu zhruba dvojmetrového odstupu. „K dodržiavaniu bezpečnej vzdialenosti v pokladničnej zóne tiež pomôžu nálepky na zemi, ktoré budú informovať zákazníkov o dodržiavaní dostatočného odstupu,“ uvádza Lidl. Dvojmetrový odstup zákazníkom odporúča aj Kaufland.

Reťazce nedávno zaviedli prednostné nakupovanie pre seniorov, ktorí sú najohrozenejšou skupinou, a to každý deň od 13:00 h do 14:30 h. Hoci podľa niektorých komentujúcich na Facebooku by bolo vhodnejšie vyhradiť pre seniorov ranné hodiny, Kaufland uvádza, že vybrali čas, kedy býva v predajni najmenej ľudí. Zároveň upozorňuje, že ide len o odporúčanie, čo neznamená, že by seniori nemohli chodiť do predajne vtedy, kedy im to viac vyhovuje.

Advertisement
Hello GPT

-red- Ilustr. foto: FB Lidl Slovensko

 

 

Advertisement
Hello GPT
Advertisement
Hello GPT
Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články