Vyjadrenia po mimoriadnom zasadnutí valného zhromaždenia spoločnosti Letisko Piešťany na konci januára, že spoločnosť má prostriedky na fungovanie len do konca februára, jej príliš nepomohli, skôr naopak. Uzatvoriť kontrakty za takéhoto stavu, je viac ako problematické. Predstavenstvo spoločnosti rokovalo od novembra 2016 podľa zverejnených informácií s tromi investormi. Rokovania so „zázračným“ investorom Katex Technical Finans, ktorý sa objavil pred valným zhromaždením, kde Trnavský samosprávny kraj plánoval likvidáciu spoločnosti, skončili. Podľa vyjadrenia riaditeľa Letiska Piešťany  Františka Vargu, firma vo veci záujmu o letisko prestala s Trnavským samosprávnym krajom komunikovať. Rokovania teda prebiehajú ešte s dvomi záujemcami.

letKritická situácia sa zatiaľ výrazne neprejavila na pripravovaných podujatiach, ktoré by sa mali v priestoroch letiska konať počas tohto roka, i keď definitívu zatiaľ nemajú. Medzi inými sú to festivaly Grape, TOPFEST, či štrnásta CAR AT TUNING PARTY, ale aj spomienkový let pri príležitosti 80. výročia zahájenia prevádzky na Letisku Praha-Ruzyně, ktorý by mali zabezpečiť České aerolínie.

„Grape Festival by mal tento rok prebiehať na letisku v Piešťanoch v plánovanom termíne 11. a 12. augusta. Dátumy sú potvrdené, relevantné stanovisko ohľadom toho, čo bude v roku 2018 momentálne nemáme. Pevne veríme, že predstavitelia spoločnosti dodržia dané slovo, pretože zmluvy na rok 2017 podpísané doposiaľ nemáme,“ uviedol ohľadom najväčšieho festivalu jeden z jeho hlavných organizátorov Juraj Podmanický.

IMG_3860_resize

Organizátori Grape Festivalu Ján Trstenský a Juraj Podmanický.

Koncom januára z úst župana Tibora Mikuša odznelo, že spoločnosť Letisko Piešťany má finančné prostriedky do konca februára. Podľa aktuálneho vyjadrenia riaditeľa Františka Vargu finančné prostriedky na krytie prevádzkových nákladov sú do najbližšieho zasadnutia predstavenstva. Kedy presne bude, nešpecifikoval.

Spoločnosť od novembra neplatí faktúry viacerým dodávateľom, a tak narastá jej dlh. Rovnako narastá dlh z nevyplatených odmien orgánom spoločnosti, ktoré valné zhromaždenie neznížilo na minimum, ako to odporúčalo a požadovalo piešťanské mestské zastupiteľstvo. Vedenie spoločnosti sa snažilo o získanie výhodného úveru v bankách, ktorým by splatilo dlhy a znížilo počet veriteľov. K zlepšeniu finančnej situácie by výrazne pomohol zvýšený objem letovej prevádzky v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roku a tiež väčší predaj leteckých pohonných hmôt letovým prevádzkovateľom. Pomôcť by mohlo napríklad aj cargo do Leteckých opravovní Trenčín. Vďaka tomu v polovici februára pristál v Piešťanoch Il-76, ktorý priviezol vrtuľník na servis vykonávaný v Trenčíne.

-lt/th- Zdroj: Letisko Piešťany, Grape Festival/Foto: archív-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972