Letisko Piešťany, a.s., vstúpilo do Oblastnej organizácie cestovného ruchu Rezort Piešťany. Dnes o tom rozhodli členovia predstavenstva OOCR svojim hlasovaním.

„Vstup do OOCR je ďalším krokom, ktorým sa približujeme k cieľu stať sa úspešným regionálnym letiskom. Letisko tak rozšíri svoje aktivity smerujúce k podpore rozvoja cestovného ruchu, v rámci ktorých nedávno nadviazalo strategické partnerstvo s Kúpeľmi Piešťany. V tejto súvislosti je našou ambíciou získať ďalšie incomingové spojenia, ktorými k nám budú prilietať turisti,“ povedal riaditeľ Letiska Piešťany Bohumil Klečák.

Pandémia ochorenia Covid-19 spôsobila odloženie plánovaného spustenia pravidelnej linky medzi Piešťanmi a Tel Avivom.

„Želali by sme si, aby čo najskôr po odznení koronakrízy k nám cez letisko začali prichádzať turisti. Profitovať z toho budú nielen naši členovia, ale destinácia cestovného ruchu ako taká. Preto veľmi pozitívne vnímame, že letisko v uplynulom dva a pol roku ožilo a je na dobrej ceste stať sa skutočnou vstupnou bránou do nášho regiónu,“ uviedla riaditeľka OOCR Rezort Piešťany Tatiana Nevolná.

Hlavnou úlohou OOCR je podpora propagácie regiónu ako turistickej destinácie vrátane služieb či regionálnych produktov. Koordinácia marketingu a spolupráca subjektov cestovného ruchu a lokálnych výrobcov zároveň zvyšuje ich atraktívnosť a konkurencieschopnosť.

Akcionármi Letiska Piešťany, a.s. sú Trnavský samosprávny kraj, mesto Piešťany a Ministerstvo dopravy a výstavby Slovenskej republiky. OOCR Piešťany Rezort je členom Krajskej organizácie cestovného ruchu Trnavský kraj.

Zdroj: Tlačová správa – Letisko Piešťany

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972