Connect with us

Aktuality

Letisko Piešťany navštívili kvôli prieskumu situácie poslanci Národnej rady

Published

on

Letisko Piešťany navštívili dnes v piatok 25. novembra poslanci Národnej rady Slovenskej republiky Boris Kollár, Stanislav Drobný, Miroslav Ivan, Renáta Kaščáková a Jozef Viskupič, ktorí sú členmi Výboru NRSR pre verejnú správu a regionálny rozvoj. Stretli sa so zástupcami spoločnosti Letisko Piešťany Jurajom Štaffom a Františkom Vargom, predseda predstavenstva Tibor Mikuš, ani predseda dozornej rady Remo Cicutto na poslanecký prieskum nedorazili. Na stretnutí s nimi sa zúčastnili aj zástupcovia Mesta Piešťany Miloš Tamajka, Michal Hynek a Tomáš Hudcovič i členovia Seniorského parlamentu Piešťany a petičného výboru. Podľa vyjadrení, ktoré po viac ako dvojhodinovom prieskume poskytli poslanci novinárom, zistili počas prieskumu niektoré nové a zaujímavé skutočnosti. Poslanci následne pokračovali na stretnutie do Trnavy so zástupcami kraja, ktoré sa podľa našich informácií neskončilo úspešne, nakoľko župan Tibor Mikuš sa ho nezúčastnil.

IMG_2968_resize

„Kontrolujú sa dokumenty a postupy, akým spôsobom by sa dalo predísť likvidácii. Chcem v tejto súvislosti povedať, že na likvidáciu treba dvojtretinovú väčšinu pri hlasovaní na mimoriadnom valnom zhromaždení a musia hlasovať minimálne dvaja z troch akcionárov za. Myslím si, že páni poslanci sa pokúsia stretnúť s akcionárom štát zastúpeným Ministerstvom dopravy, aby sa hľadalo nejaké riešenie na preklenutie negatívnej finančnej situácie,“ povedal člen predstavenstva spoločnosti Letisko Piešťany a vedúci oddelenia medzinárodných vzťahov, protokolu a komunikácie Trnavského samosprávneho kraja Juraj Štaffa.

Advertisement
Hello GPT

IMG_2992_resize

„Skutočné závery by sme chceli médiám poskytnúť až keď naozaj budeme mať celé penzum informácií, lebo by sme sa nechceli k tomu v polovičke postaviť a možno urobiť nejaké predčasné závery. V každom prípade urobíme všetko pre to, aby sme toto letisko zachránili,“ povedal poslanec Národnej rady Slovenskej republiky Boris Kollár.

IMG_3017_resize

IMG_3030_resize„Nateraz je veľmi dôležité, že sme zistili v tejto časti poslaneckého prieskumu, že dvaja akcionári sú takpovediac rozhádaní medzi sebou. Myslím si, že osud piešťanského letiska do veľkej miery, aj na základe toho čo sme si vypočuli, bude závisieť na dohode župy s Mestom Piešťany. Tým, že Mesto Piešťany vypracovalo štúdiu, tak má predstavu, akým spôsobom sa dá Letisku Piešťany pomôcť. Ako ho zachrániť, je zatiaľ loptička takpovediac u majoritného akcionára.(…) Ja som hovoril o scenári, že nejaký finančný žralok alebo finančná skupina má záujem cez scenár likvidácie sprivatizovať Letisko Piešťany podľa starého HZDS manuálu z deväťdesiatych rokov. Zatiaľ tomu všetko nasvedčuje,“ vyjadril sa k situácii na letisku poslanec Národnej rady Slovenskej republiky Jozef Viskupič. IMG_2975_resizeIMG_2978_resizeIMG_2980_resize

-lt-

Advertisement
Hello GPT
Advertisement
Hello GPT
Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články