Connect with us

Aktuality

Letisko Piešťany má nové vedenie, bude pracovať bez nároku na odmenu

Published

on

Piešťanské letisko má od 15. decembra nové vedenie. Akcionári na valnom zhromaždené zvolili za novú predsedníčku predstavenstva ekonómku Annu Miernu zastupujúcu Trnavský samosprávny kraj. Novým predsedom dozornej rady je krajský poslanec, právnik,  Rastislav Mráz. Letisko preberajú s dlhom cez dva milióny eur.

Anna Mierna a Rastislav Mráz

Bývalé vedenie letiska na čele s Tiborom Mikušom sa vzdalo svojich funkcií, rovnako ako členovia dozornej rady, s výnimkou jej predsedu Rema Cicutta. Toho odvolalo valné zhromaždenie. Mesto Piešťany nominovalo do predstavenstva bývalého riaditeľa Leteckého úradu p. Mikysku a do dozornej rady Jindřicha Gazdu pôsobiaceho v letectve. Orgány spoločnosti majú nateraz iba po dvoch členoch, pretože štát ako tretí z akcionárov nenominoval svojich zástupcov. Podľa vyjadrenia župana i primátora Miloša Tamajku budú pracovať noví členovia orgánov bez nároku na odmenu dovtedy, kým nebude letisko v čiernych číslach.

Podľa župana Jozefa Viskupiča ide o dočasné vedenie spoločnosti, pretože do vedenia firmy chce postaviť odborníkov, ktorí vzídu z výberového konania. „Dnešným dňom sme ustanovili záchranný manažment, pretože bývalý manažment odišiel. Vrámci rokovania sme riešili nastavenie takých mechanizmov, aby sme viac ako dvojmiliónovú dlhovú službu, ktorú nám tu necháva predchádzajúce vedenie vedeli riešiť, vedeli zasanovať a pripravili taký dlhodobo udržateľný plán, že Letisko Piešťany bude oddĺžené, že kraj sa k nemu postaví ako k organizácii, kde vlastní 57 percent, že zamestnanci budú spokojní a zaplatení a letisková infraštruktúra nebude chátrať,“ informoval J. Viskupič. Z jeho ďalších slovách odznelo, že pri riešení aktuálnej finančnej situácie spolieha na ochotu kraja a jeho volených predstaviteľov v zastupiteľstve, pričom návrh  chce predložiť na januárové rokovanie krajského zastupiteľstva. Cieľom má byť oddlženie letiska, tak aby sa dostalo do lepšej vyjednávacej pozície s potencionálnymi investormi, ktoré by napomohli jeho ďalšiemu rozvoju, pričom spomínal minimálne štyroch záujemcov.

Advertisement
Hello GPT

Rokovania sa zúčastnil aj bývalý župan Tibor Mikuš, ktorý sa pre novinárov na otázku v akej kondícií odovzdáva letisko vyjadril: „Letisko je plne funkčné, napriek finančným problémom, ktoré sme mali. Spĺňa všetky požiadavky na bezpečnosť letovej prevádzky a finančne je zabezpečená prevádzka na ďalšie dva mesiace.“
-th- Foto: FB J. Viskupič, Lucia Drábiková, -th-

Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články