Letisko Piešťany a. s. je od konca uplynulého týždňa bez svojho predstavenstva, ktorého členovia sa vzdali funkcií. Medzi odchádzajúcimi sú dlhoročný zástupcovia Trnavského samosprávneho kraja Tibor Mikuš a Juraj Štaffa. Nových členov by malo ustanoviť mimoriadne valné zhromaždenie, ktoré je naplánované na piatok 15. decembra. Okrem toho by mala byť odprezentovaná aj informácia o technicko-prevádzkovom a najmä finančnom stave letiska, ktoré sa dlhodobo potáca na hranici likvidácie. Trnavský samosprávny kraj bude na valnom zhromaždení už zastupovať novozvolený župan Jozef Viskupič.

O odvolanie členov predstavenstva sa ešte v máji 2017 usiloval primátor Miloš Tamajka, ktorý to vtedy odôvodnil tým, že riadiaci orgán letiskovej spoločnosti nenechal od januára vypracovať konsolidačný plán. Jeho návrh však cez majoritného akcionára, ktorým je Trnavský samosprávny kraj a jeho vtedajší zástupca Tibor Mikuš, neprešiel. Konsolidačný plán nebol valnému zhromaždeniu predložený doteraz. Informácia o tom, že letisko je v zlej finančnej situácii je dobre známa, stalo sa aj jednou z tém v uplynulých voľbách do vyšších územných celkov.

Abdikácie zatiaľ nepodali členovia dozornej rady Letiska Piešťany Remo Cicutto, ktorého do funkcie predsedu navrhol Tibor Mikuš a ani advokát Peter Sopko, ktorý je so spoločnosťou prepojený aj ako dodávateľ právnických služieb. Začiatkom októbra 2017 boli práve Petrovi Sopkovi, Alexandrovi Florišovi a ich advokátskej kancelárii a tiež Jurajovi Štafovi uznané finančné pohľadávky. Z postu člena dozornej rady odstúpil v polovici októbra Stanislav Brečka, ako dôvody vedúce k tomuto kroku uviedol, že predstavenstvo a riaditeľ spoločnosti vedú spoločnosť pre mňa neprijateľným a neodborným spôsobom, ktorý nie je v súlade so záujmami spoločnosti a všetkých akcionárov, ako aj to, že z pozície radového člena nemal možnosť ovplyvniť fungovanie spoločnosti.

Predsedom predstavenstva bol doteraz ako zástupca väčšinového akcionára predseda Trnavského samosprávneho kraja Tibor Mikuš, ktorý pôsobil ako župan od roku 2005. V posledných voľbách neuspel proti Jozefovi Viskupičovi, ktorý ako jeden z dôležitých bodov volebného programu prezentoval záchranu spoločnosti Letisko Piešťany, ktorého vedenie kritizoval.

-red/Zdroj: TASR, sme.sk, Mesto Piešťany/Foto: archív-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972