Anna Mierna, predsedníčka predstavenstva spoločnosti Letisko Piešťany, sa stala víťazkou primátorských volieb v Skalici. Funkcie by sa mala ujať na ustanovujúcom rokovaní mestského zastupiteľstva v stredu 28. novembra. Akcionári tak budú musieť vyriešiť otázku, kto bude viesť predstavenstvo spoločnosti ďalej.

Nová primátorka Skalice Anna Mierna po rokovaní valného zhromaždenia, kde bola nominovaná do funkcie.

Funkcie šéfky predstavenstva Letiska Piešťany sa A. Mierna ujala na valnom zhromaždení 15. decembra minulého roku potom, ako sa novým županom stal Jozef Viskupič, pričom okrem toho pôsobila ako šéfka odboru financií TTSK. Na tomto zhromaždení došlo aj k ďalším zmenám v orgánoch spoločnosti. Župan Viskupič vtedy vyhlásil, že ide o dočasné vedenie spoločnosti, pretože do vedenia firmy chce postaviť odborníkov, ktorí vzídu z výberového konania.

„Dnešným dňom sme ustanovili záchranný manažment, pretože bývalý manažment odišiel. Vrámci rokovania sme riešili nastavenie takých mechanizmov, aby sme viac ako dvojmiliónovú dlhovú službu, ktorú nám tu necháva predchádzajúce vedenie vedeli riešiť, vedeli zasanovať a pripravili taký dlhodobo udržateľný plán, že Letisko Piešťany bude oddlžené, že kraj sa k nemu postaví ako k organizácii, kde vlastní 57 percent, že zamestnanci budú spokojní a zaplatení a letisková infraštruktúra nebude chátrať,“ povedal takmer pred rokom J. Viskupič. Na aktuálnu otázku ako a kedy bude kraj riešiť personálne zmeny odpovedal Jaroslav Vacek z odboru komunikácie TTSK: „Situácia ohľadom nového predsedu predstavenstva letiska bude vyriešená v čo najkratšom čase.“

Pôžičky likvidovali pôžičkou od banky, o nových aktivitách chce kraj informovať tento týždeň

Cieľom nového vedenia bolo od začiatku oddlženie letiska tak, aby sa dostalo do lepšej vyjednávacej pozície s potencionálnymi investormi. Tých župan plánoval postupne predstavovať na jar, neskôr povedal, že k tomu príde na jeseň. Letisko si pod vedením Anny Miernej zobralo 800-tisícový úver od Slovenskej sporiteľne, ktorý mal byť z veľkej časti použitý na splatenie pôžičiek zobraných od súkromných osôb a firiem v čase, keď letisko viedol bývalý župan Tibor Mikuš. Podľa nového vedenia kraja boli tieto pôžičky nevýhodné a pochybné.  Letisko má stále problémy s exekúciami, ktoré mu hrozia pre nevyplatené nárokovateľné odmeny bývalých členov orgánov spoločnosti. „Pokiaľ ide o odmeny bývalých členov vedenia letiska, momentálne ešte prebiehajú súdne spory a k ich prípadnému vyplateniu je ešte predčasné sa vyjadrovať,“ povedal J. Vacek.

Vlani sa v súvislosti s piešťanským letiskom hovorilo minimálne o štyroch potenciálnych investoroch. Na jar k nim pribudol záujemca zo Spojených arabských emirátov. Ako dopadli rokovania a aká je aktuálna situácia s hľadaním investora, kraj zatiaľ neinformoval. Na našu otázku ohľadom situácie z kraja odpovedali: „K aktuálnym informáciám o nových obchodných aktivitách Letiska Piešťany budeme informovať tento týždeň.“

-th-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972