AktualitySamospráva

Lávka spojila Piešťany a Luhačovice

By 18. októbra 201320 októbra, 2013No Comments

Projekt cezhraničnej spolupráce bol úspešný. Obyvatelia Piešťan vďaka nemu získali bezpečný prechod z chodníka okolo Dubovej na Lodenicu a deti z Luhačovíc mali zážitok z bicyklovania okolo Sĺňavy. V súťaži, ktorú pri tejto príležitosti radnica usporiadala, prišli do cieľa cyklista z Piešťan a z Luhačovíc ruka v ruke.

[singlepic id=48291 w=520 h=340 float=center]

 

„Máme dlhodobé priateľské vzťahy a keď sme boli požiadaní, aby sme spolupracovali na tomto projekte, povedali sme prečo nie. Pomôže to rozvoju cyklistickej dopravy, ktorú aj my propagujeme,“ povedal 18. októbra krátko po slávnostnom otvorení lávky starosta Luhačovíc František Hubáček. Pásku prestrihol spolu s Evou Wernerovou, autorkou revitalizácie potoka Dubová.

Cieľom úspešného projektu bola podľa jeho koordinátorky Jarmily Vilčekovej z mestského úradu najmä bezpečnosť pre chodcov, cyklistov a korčuliarov. „Hľadali sme možnosť ako pokračovať v revitalizácii potoka Dubová, preto sme využili túto šancu.“

Mesto získalo z prostriedkov Európskej únie vyše 30-tisíc eur. Náklady na vybudovanie lávky boli 27-tisíc eur.

Jej slávnostného otvorenia sa zúčastnili aj folklórne súbory Slnečnica a Leluja. Kultúrny a športový program bude pri lávke pokračovať aj v sobotu 19. októbra dopoludnia.

[nggallery id=2563]

Text a foto: Martin Palkovič

REKLAMAijav-ucto

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972