Connect with us

Aktuality

Lávka na Krajinskom moste má zostať uzavretá aj v lete

Published

on

Mesto Piešťany uzavrelo lávku na Krajinskom moste v novembri minulého roka. Aktuálne stále bežia rokovania o financovaní jej rekonštrukcie. Podľa posledného vyjadrenia predstaviteľov radnice sa pracuje na príprave verejného obstarávania dodávateľa rekonštrukcie. Na otázku, či je možné sfunkčniť aspoň časť nad obtokovým ramenom, kompetentní neodpovedali. Podľa našich informácií sa má vedenie mesta na budúci týždeň ešte stretnúť so zástupcami subjektov cestovného ruchu, ktorí apelujú aspoň na čiastočné riešenie.

Zástupcovia podnikateľov v cestovnom ruchu sa po neúspešnom kontakte na vedenie mesta emailom, obrátili priamo na primátora mesta a poslancov v prvej polovici februára.  V tom čase prenikli na verejnosť aj informácie, že aktuálna odhadovaná cena rekonštrukcie je cez 700-tisíc eur. V roku 2015 bola rozpočtovaná na 150-tisíc, medzitým sa však menil projekt podľa ktorého sa má postupovať. Na našu otázku, čo spôsobilo navýšenie ceny a čo všetko sa v nej má rekonštruovať reagovala 12. februára vedúca kancelárie primátora Drahomíra Moretová slovami: „Neviem, odkiaľ pochádza informácia o uvádzanej cene vyše 700 000, ale nie je pravdivá.“

V utorok 25. februára zverejnilo Mesto Piešťany na svojej webovej stránke správu, ktorá hovorí, že lávka zostane uzatvorená aj v lete. Podľa nej je odhadovaná čiastka na rekonštrukciu 727 000 eur. „Táto suma sa z pôvodnej navýšila po poslednej obhliadke statikom, kde bolo zistené vyššie opotrebenie konštrukcie a tiež bola prirátaná suma za vnútorné obloženie lávky ťahokovom,“ zdôvodnili  zástupcovia samosprávy vo vyjadrení. 

Advertisement
Hello GPT

Obloženie lávky z vnútra i z vonku ťahokovom bolo plánované už v roku 2016 za primátora Tamajku. Eurofondový projekt, ktorý samospráva vtedy chystala na rekonštrukciu lávky, mal na pláne  vyčistenie, opravu a výmenu zhrdzavených prvkov konštrukcie, obnovenie náterov, ako aj výmenu betónových povrchov  a realizáciu kapotáže z ťahokovu. Náklady na projekt čerpaný z eurofondov s názvom „Mosty spolupráce cez rieku Váh a Olšavu“ mali byť 614 609,29 eur. Projekt však úspešný nebol.

„Mesto v týchto dňoch pripravuje verejné obstarávanie na dodávateľa rekonštrukčných prác. Keďže odhadovaná doba opravy lávky je päť až šesť mesiacov, nie je možné do letných mesiacov rátať s otvorením lávky. Pri samotnej rekonštrukcii sa budeme snažiť práce organizovať tak, aby časť lávky nad obtokovým ramenom bola opravovaná prioritne,“ uviedol koncom februára v správe hovorca Mesta Piešťany Martin Ričány.

Advertisement
Hello GPT

-th- Vizualizácia: Mesto Piešťany

Advertisement
Hello GPT
Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články