Kvôli oprave cesty na Havran sa kolóny zatiaľ netvoria

Kvôli oprave cesty na Havran sa kolóny zatiaľ netvoria

25. februára 2021 Off Od PNKYSK

Stavebné práce aktuálne prebiehajú na dvoch úsekoch pod sedlom Havran, dopravu riadi prenosná svetelná signalizácia. Kolóny sa v stredu popoludní netvorili.

Začala sa dlho očakávaná rekonštrukcia cesty II/499 na horský priechod Havran, ktorá prepája okresy Piešťany a Topoľčany. Dôležitá pre bezpečnosť cestnej premávky bude najmä stabilizácia svahov, tie sa v niektorých miestach zosúvali. Okrem nového povrchu pribudnú nové zvodidlá a vybudovaný bude aj nový systém odvodnenia cesty.

Stavebné práce môžu podľa zmluvy uzatvorenej medzi Trnavským samosprávnym krajom a firmou Swietelsky Slovakia trvať 12 mesiacov. Prebiehajú za použitia prenosnej svetelnej signalizácie. Už teraz je prejazd vozidiel v dvoch úsekoch zabezpečovaný striedavo v jednom jazdnom pruhu.

V stredu 24. februára okolo 16.00 h sa dlhé kolóny pred prenosnými semaformi netvorili. Vodiči však museli strpieť mierne zdržanie.

Trnavský samosprávny kraj zaplatí za opravu 4,4 kilometra dlhého úseku z obce Banka po hranicu s Trenčianskym samosprávnym krajom 2,2 mil. eur. Projekt je financovaný z európskych zdrojov v rámci Integrovaného regionálneho operačného programu.

Text: Martin Palkovič Foto: Viktor Vrábel