Príslušníci Hasičského a záchranného zboru Trnavského kraja vykonali  od nedele večer do dnešného rána spolu až 37 výjazdov. Okrem šiestich požiarov odstraňovali spadnuté stromy, v Šaštíne zasahovali pri streche, ktorú odtrhol vietor, na záhorí vyťahovali aj z vody „odfúknutý“ karavan a 14-krát odčerpávali vodu z ulíc, garáží a pivníc. Najviac problémov narobili živly obyvateľom Cífera, kde pomáhalo až 50 profesionálnych a ďalšia stovka dobrovoľných hasičov.

Cífer 01

„Príslušníci HaZZ Trnavského kraja vykonali v priebehu dňa 31.7.2016 a 1.8.2016 od 19.00 hod. do 6.00 hod. Spolu 37 výjazdov. Z toho bolo 14 pri čerpaní vody z ulíc, garáží a pivníc domov, 17 technické zásahy – spadnuté stromy cez cestu, 6 x pri požiaroch, Najviac výjazdov 11 vykonali hasiči OR HaZZ v Trnave, 7 výjazdov vykonali hasiči zo Senice a z Kútov, 6 výjazdov vykonali hasiči z Holíča, 6 výjazdov vykonali hasiči z Dunajskej Stredy a z Veľkého Medera, 5 výjazdov vykonali hasiči z Galanty a Serede a po 1 výjazde vykonali hasiči z Piešťan a z Hlohovca,“ uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trnave Júlia Kedrová.

Cífer 04Najväčšie problémy spôsobilo počasie v obci Cífer, kde nasadili aj najviac hasičov a techniky. „Celkom zasahovalo 51 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru a bolo nasadených 22 ks hasičskej techniky, členov DHZ obcí celkovo zasahovalo 109 a bolo nasadených 28 ks hasičskej techniky.“

Cífer 02Včera krátko pred 20.00 hodine hasiči zo Senice dostali hlásenie, že vietor strhol časť strechy na rodinnom  dome  v obci Šaštín-Stráže.  „Hasiči pomocou výškovej techniky a jednoduchého ručného náradia poškodenú časť strechy odstránili,“ pokračovala J. Kedrová.  Na Myjave zasa z jazera vyťahovali karavan. „Včera krátko po 19.00 hod bola nahlásená udalosť karavan vo vode v jazere Oširíd, ktorý tam sfúkol silný nárazový vietor počas búrky. V čase príchodu hasičov na miesto udalosti sa osoby nachádzali na brehu. Postihnutým osobám hasiči poskytli predlekársku prvú pomoc a odovzdali ich od starostlivosti záchrannej zdravotnej službe,“ doplnila hovorkyňa.

-ad/Zdroj: KRHaZZ-, foto. archív KR HaZZ

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972