V novembri 2017 ukončila spoločnosť Kursalon, ktorá prevádzkovala Frapperiu, Veľkú sálu i Art Jazz Gallery svoju činnosť v Kursalone a presťahovala sa do iných priestorov na Teplickej ulici. Odvtedy sa v objekte konali len príležitostné akcie. Aktuálne si časť objektu prenajal klub ŽiWell, ktorý ukončil svoju činnosť v Leirovom dvore ku koncu minulého roka. Na časť priestorov sa stále hľadá nájomca.


ŽiWell aktuálne prerába priestory bývalej Frapperie, pričom prenajatú má aj kuchyňu. Veľkú sálu majú prevádzkovať kúpele a záujemcovia si ju budú môcť prenajať na príležitostné akcie, pričom catering má zabezpečiť ŽiWell. Priestory bývalej vinárne, neskôr reštaurácie a Art Jazz Gallery sú voľné na prenájom.

O prenájom reštauračnej časti budovy, ktorú vlastnia Slovenské liečebné kúpele Piešťany, ako celku, mal začiatkom  roka 2018 podnikateľ z Bratislavy. Plánoval tu otvoriť gastroprevádzku v dobovom štýle Rakúsko – Uhorska. Projekt mali zastrešiť viacerí partneri, pričom podnikateľ mal v pláne investovať do chátrajúcej budovy desiatky tisíc eur na jej rekonštrukciu.  Došlo aj k rokovaniam o zmluve, ale napokon zo strany SLKP nebol prejavený záujem. Kúpele podľa našich informácií potom rokovali s prevádzkovateľom kasína, ktorý tu chcel otvoriť jednu so svojich pobočiek. S potrebnými prestavbami na tento účel však nesúhlasili predovšetkým pamiatkari.

ŽiWell chce pokračovať v tom čo robil – podporu hľadá aj cez crowdfunding

ŽiWell ako nový nájomca časti objektu, chce pokračovať v tom, čo robil šesť rokov v Leierovom dvore. Priestor okrem gastroprevádzky fungoval aj ako komunitné centrum. „Chceme pokračovať v tom, čo sme robili doteraz, a dávať priestor lokálnym veciam, začínajúcim umelcom. V Kursalone budeme robiť koncerty, výstavy, premietania aj tvorivé dielne. Čo sa týka jedla už nebude len vegetariánske, ale budeme stále ponúkať zdravé jedlo,“ približuje Aurel Rusnák, ktorý je jedným zo zakladateľov značky ŽiWell, pod ktorú patrí aj Piešťanský pivovar.

ŽiWell by mali otvoriť 1. apríla. Financie na rekonštrukciu chcú získať aj z crowdfundingovej kampane, ktorú spustia 22. februára na portáli startlab.sk. Jej názov je  oŽIWme Kursalon. Vyzbierané peniaze majú ísť na podporu samotnej rekonštrukcie, ale i na kultúrne aktivity, ktoré sa budú v Kursalone konať. Podporovatelia budú odmenení napríklad bezodnou šálkou kávy, pohárom piva, celoročným vstupom na kultúrne akcie alebo VIP vstupenkou na slávnostné otvorenie.

-th- Foto: -th-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972