Aktuality

Kúpele Stratégiu rozvoja cestovného ruchu vítajú

By 10. júla 2013No Comments

Vláda dnes prerokuje dokument, ktorý má na Slovensko pritiahnuť viac turistov a zvýšiť konkurencieschopnosť nášho cestovného ruchu oproti okolitým krajinám.

V uplynulom roku bol najnavštevovanejším slovenským regiónom Bratislavský kraj, najdlhšie zostávajú zahraniční turisti v Trnavskom kraji. V priemere to je 5 dní, zatiaľ čo v iných regiónoch iba 3,5 dňa. Ministerstvo dopravy, pôšt a telekomunikácií chce toto číslo zvýšiť pomocou dotácií pre poskytovateľov služieb v oblasti turizmu.

Podľa novej Stratégie rozvoja cestovného ruchu do roku 2020 dostanú peniaze od štátu všetky ubytovacie zariadenia alebo cestovné kancelárie, ktorých klienti zostanú v našej krajine dlhšie ako 5 dní.

Tento zámer sa pozdáva najmä prevádzkovateľom kúpeľných zariadení. Priemerná dĺžka pobytu v piešťanských kúpeľoch bola vlani 10,5 dňa.

„Realizáciou výstupov Stratégie CR do roku 2020 postupne dôjde k významnému zvýšeniu kvality služieb cestovného ruchu na Slovensku, čím stúpne konkurencieschopnosť slovenského cestovného ruchu oproti okolitým krajinám,“ píše sa v stanovisku Asociácie slovenských kúpeľov (ASK).

„Slovensko môže byť celosvetovo atraktívne práve vďaka unikátnym prírodným liečivým zdrojom na svojom území, ktorých potenciál môže byť využívaný v omnoho vyššej miere ako dosiaľ,“ uviedol podpredseda ASK Ján Šimko.

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972