Aktuality

Kúpele Piešťany navštívil kuvajtský minister zdravotníctva

By 8. mája 2013No Comments

Kuvajtská delegácia na čele s ministrom zdravotníctva Mohammadom Barrakom Al-Halfim ukončila štvordňovú návštevu Slovenska v Kúpeľoch Piešťany.

[singlepic id=42626 w=520 h=340 float=center]

 

Kuvajťania sa v nich stretli so zástupcami kúpeľov – členkou predstavenstva Slovenských liečebných kúpeľov Piešťany Jurinou Halmayovou, finančným riaditeľom a členom predstavenstva Viliamom Mikulášom aj riaditeľom hotela Danubius Health Spa Resort Thermia Palace Josefom Provázkom.

Prezreli si najkrajší piešťanský hotel Thermia Palace aj kúpeľný dom Irma. Zaujalo ich zrkadlisko a bahnisko, pýtali sa podrobne na princíp fungovania liečivých minerálnych prameňov a bahna. Stretli hneď niekoľkých klientov z Kuvajtu, ktorí sa v Kúpeľoch Piešťany práve liečia, minister Al-Halfi sa ich pýtal na to, ako sú spokojní s liečbou a starostlivosťou. Potvrdili mu, že nielen samotné liečenie, ale aj ďalšie služby, ktoré v kúpeľoch dostávajú, sú na vynikajúcej úrovni.

Kuvajtský minister sa príjemne cítil aj pri prechádzke rozkvitnutým kúpeľným parkom. Delegácia si so záujmom prezrela aj balneokomplex v hoteli Balnea Esplanade Palace a po krátkom občerstvení v salóniku Venezia sa vrátila do Bratislavy.

Počas svojho pobytu na Slovensku navštívili hostia z Kuvajtu aj Národný onkologický ústav, Národné centrum srdcových a cievnych chorôb v Bratislave a ďalšie kúpele a na pôde Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky podpísali Memorandum o porozumení a spolupráci v oblasti zdravotníctva. Na rokovaniach sa zaujímali aj o ďalšie možnosti spolupráce pri rehabilitáciách kuvajtských pacientov na Slovensku aj o vzdelávanie kuvajtských lekárov na špičkových slovenských pracoviskách.

Text a foto: Tlačová správa SLK Piešťany

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972