Od začiatku tohto týždňa prebieha na Kúpeľnom ostrove kompletná rekonštrukcia bazénu v hoteli Thermia Palace a čiastočná rekonštrukcia priestorov v Irma Health Spa. Výsledkom  renovácie má byť aj nový vnútorný bazén a vynovený vonkajší bazén hotela.

„Po kompletnej rekonštrukcii hotela Health Spa Resort Thermia Palace 5* spolu s kúpeľným domom Irma Health Spa, ktorá prebehla v roku 2006 bude od 22.10. 2018 prebiehať kompletná rekonštrukcia bazénu v hoteli Thermia Palace a čiastočná rekonštrukcia priestorov v Irma Health Spa. Všetky služby spojené s rekonštrukciou priestorov budú poskytované slovenskými dodávateľmi. Dokončenie prác je naplánované na 31.3. 2019. Výsledkom tejto renovácie bude nový vnútorný bazén a vynovený vonkajší bazén hotela, ktoré poskytnú hosťom Thermia Palace nový rozmer pohodlia a zavŕšia tým niekoľkoročnú snahu Kúpeľov Piešťany o vybudovanie špičkového wellness zariadenia v spojení s 5* hotelovým komplexom. Ďalším prínosom rekonštrukcie bude rozšírenie ubytovacej časti hotela Thermia Palace o 6 izieb a 1 apartmán,“ informovali  Slovenské liečebné kúpele prostredníctvom tlačovej správy.

Rekonštrukcia bude spojená s odstávkou bazéna, sauny a fitness centra v kúpeľnom dome Irma. Pre hostí hotela Thermia Palace bude počas prác zabezpečený neobmedzený vstup do Vodného a Saunového sveta v hoteli Esplana a fitness centra v Balnea Health Spa.

Kúpele Irma sú prepojené s hotelom Thermia Palace. Vybudované boli v rokoch 1910 až 1912 podľa projektu architektov H. Böhma a Á. Hegedűsa.  Oba objekty majú bohatú secesnú výzdobu. Stavba objektu Irma bola riešená statikom A. S. Kovácsom, ktorý navrhol spôsob založenia budovy v agresívnom prostredí prírodného výveru a zrealizoval nad bahniskom impozantnú dvojvrstvovú kupolu o rozpätí 21 metrov.
TS/red

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972