Kukláči vtrhli aj do dvoch domov na Banke

12. novembra 2013 Off Od

Pondelkovej razii v erotickom nočnom klube predchádzalo obsadenie dvoch domov na ulici Miloša Bazovského v obci Banka. Podľa svedkov použili kukláči pred vstupom do jedného z nich aj baranidlo.

[singlepic id=48852 w= h= float=center]

Viacerí obyvatelia Banky tvrdili, že ich tesne pred zásahom rútiace sa policajné autá skoro zrazili. Kukláči z nich rýchlo povyskakovali a vyzbrojení samopalmi sa pokúšali dostať do dvoch objektov súčasne.

Oba domy údajne patria tomu istému podnikateľovi ako nočný klub na Hodžovej ulici, kde Národná kriminálna agentúra zasahovala taktiež v pondelok popoludní.

Oprava (14. novembra 19.30 h): Domy patria občanovi Nemecka, ktorý podľa údajov z katastra nie je nijako prepojený so spomínaným nočným klubom. Polícia nám odpovede na otázky súvisiace s raziami NAKA prisľúbila. Uverejníme ich čo najskôr.

Hovorkyňa prezídia policajného zboru Andrea Dobiášová pripustila, že sa takáto akcia uskutočnila, ale o podrobnostiach neinformovala: „Momentálne prebiehajú procesné úkony, nie je možné poskytnúť informácie.“

[youtube]http://youtu.be/qZzaRZ3vjHg[/youtube]

Na Banke bolo podľa svedkov asi desať policajných áut, okrem kukláčov tam stopy zaisťovali aj policajti v civile a kynológ. Zásah trval do neskorého večera.

„V jednom z uvedených domov býva rodina, ktorej bol v istej relácii v komerčnej televízii vysnívaný okrem iného práve tento dom. Druhý slúžil ako penzión,“ uviedol jeden zo svedkov zásahu.

(vv/red)