Už len pár dní zostáva na podanie kandidátok do komunálnych volieb, ktoré sa budú konať v novembri tohto roka. Kandidatúru doposiaľ oficiálne ohlásila iba ekonómka Zuzana Svrčeková ako nezávislá kandidátka. Podpisy potrebné pre kandidatúru ako nezávislí zbierajú aj ďalší – súčasný primátor Miloš Tamajka, šéf právneho oddelenia MsÚ Pavol Vermeš, poslanec MsZ Peter Jančovič a advokát Roman Chudý. Politické strany zatiaľ neohlásili žiadnych kandidátov. KDH dnes média tlačovou správou informovalo, že ich potenciálny kandidát Andrej Klapica v týchto voľbách kandidovať nebude.

Podľa tlačovej správy zaslanej médiam KDH Piešťany robilo prieskum medzi občanmi, koho by si vybrali za primátora a výsledky boli veľmi pozitívne práve pre člena KDH Andreja Klapicu. Konkrétne čísla ani vzorku na akej bol prieskum robený, strana neuviedla. Klubové predsedníctvo KDH navrhlo kandidatúru poslancovi MsZ Andrejovi Klapicovi, ten však vydal nasledovné prehlásenie: „Funkcia primátora je veľmi zodpovedná a vyžaduje si 100% pracovné a časové nasadenie, ktoré momentálne, z rodinných dôvodov, neviem mestu zabezpečiť. Po dôkladnom zvážení som sa rozhodol kandidatúru neprijať napriek tomu, že viacero ľudí, ktorých si vážim, ma vyzývalo aby som kandidoval. Touto cestou sa chcem poďakovať za prejavenú priazeň
a prosím o pochopenie môjho rozhodnutia pre tieto voľby.“

KDH sa chce v najbližšom období zamerať na prinavrátenie dôvery občanov voči kandidátom za poslancov MsZ za Kresťanskodemokratické hnutie. Podľa vyjadrenia strany sú odborníkmi v jednotlivých oblastiach a sú pripravení uplatniť svoje vedomosti v prospech mesta. „Racionalita musí ustúpiť osobným ambíciám. Takéto rozhodnutie som urobil. Avšak mám záujem v budúcnosti kandidovať na post primátora, nakoľko mám veľký záujem o rozvoj nášho výnimočného mesta,“ vyhlásil Andrej Klapica.
TS/red

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972