Aktuality

Kresby z parku vystavia v Sudáne

By 11. júla 201112 júla, 2011No Comments

Sad Andreja Kmeňa dnes vyzdobili kresby žiakov základných a špeciálnych škôl. Ich témou sú Piešťany. Výstavu, ktorú organizuje mestská knižnica, si pozrel aj generálny honorárny konzul Slovenskej republiky v Sudáne Dr. Nasruddín Šulgámí v sprievode spisovateľky Emire Khidayer. Onedlho prenesú nápadité a farebné pohľady detí na naše mesto do jeho krajiny.

[singlepic id=16236 w=320 h=240 float=left]Honorárneho konzula prijal na mestskom úrade primátor Remo Cicutto a o 17.00 h bude mať v Piešťanskom informačnom cetre prednášku o životnom prostredí v Sudáne. Zveľaďovaniu krajiny je venovaná aj výstava Má vlast 2011, ktorá je v parku inštalovaná. Prezentuje úspešné premeny zanedbaných miest v Českej republike na miesta čisté a upravené. Jeden z panelov ukazuje podobné miesta z Piešťan – pešiu zónu, cyklotrasy okolo Sĺňavy a revitalizované okolie potoka Dubová. Podľa slov Dr. Šulgámího sú podobné projekty inšpiráciou aj pre Sudán.

[singlepic id=16228 w=320 h=240 float=left]Pre najmenších bolo v Sade Andreja Kmeťa pripravené divadelné predstavenie s ekologickou tématikou Ako Danka a Janka čistili les. Škôlkari sa dozvedeli, ako triediť odpad a prečo je dôležité vážiť si životné prostredie. Potom si mohli „vymaľovať piešťanský park“ – v tvorivej dieli ich totiž čakali farbičky a maľovanky o Piešťanoch. Starší sa zase pristavovali v túlavom antikavariáte, ktorý im ponúkal lacné, ale hodnotné knihy „z druhej ruky“.

[nggallery id=905]

Text a foto: Martin Palkovič

REKLAMA

 

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972