Connect with us

Aktuality

Krasokorčuliari v Piešťanoch skončili, nedohodli sa s hokejistami

Published

on

Zmluva o prenájme zimného štadióna zaväzuje ŠHK 37 Piešťany spolupracovať s Amatérskym krasokorčuliarskym oddielom (AKO). K dohode o výške poplatkov za ľadovú plochu napriek tomu neprišlo.

[singlepic id=37072 w=520 h=340 float=center]

Advertisement
Hello GPT

Od konca septembra trénujú piešťanské krasokorčuliarske nádeje v Novom Meste nad Váhom, cena za prenájom ľadovej plochy je tam nižšia. K odchodu za odhodlali kvôli zvýšeniu poplatku zo strany nájomcu zimného štadióna, spoločnosti ŠHK 37 Piešťany.

„Do konca minulého roka sme za dopoludňajšie tréningy v Piešťanoch neplatili. Popoludní sme chodili do Nového Mesta nad Váhom, aby sme neblokovali hodiny, ktoré sa dajú prenajať za plnú sumu,“ vysvetlila Eva Simančíková z AKO. Jej dcéra Monika má na konte množstvo krasokorčuliarskych úspechov, podobne ako ďalší odchovanci Amatérskeho krasokorčuliarskeho oddielu.

Advertisement
Hello GPT

„Cenu ľadu mala byť od začiatku tohto roka 50 eur bez DPH. Po mojich námietkach ju pán Lušňák znížil na 40 eur,“ dodala Eva Simančíková. „V Piešťanoch netrénujeme od konca septembra, keď zlyhala naša posledná šanca – zasadnutie Dozornej rady ŠHK 37 Piešťany, ktoré prejednávalo moju písomnú žiadosť, aby boli podmienky rovnaké ako pred koncom roka 2011.“

„My máme mestský majetok v prenájme na 30 rokov, zveľaďujeme ho, dávame doň peniaze. AKO sa na tom nepodieľal ani centom. Chceme od nich iba náklady na výrobu ľadu,“ argumentoval šéf ŠHK 37 Piešťany Jaroslav Lušňák. Dodal, že náklady na hodinovú prevádzku ľadovej plochy sú 50 eur.

Advertisement
Hello GPT

REKLAMA

Mesto ročne prispieva na energie nájomcovi zimného štadióna sumou 149-tisíc eur. Tieto peniaze podľa Jaroslava Lušňáka vystačia iba na prvých deväť mesiacov. „Ostatné buď zaplatíme z vlastného alebo musíme zarobiť.“ Za pravdu im podľa neho dala aj dozorná rada spoločnosti.

Advertisement
Hello GPT

Rodičia krasokorčuliarov platia mesačne za svoje deti od 40 do 110 eur v závislosti na veku a kategórii. AKO na pokrytie svojich nákladov pritom využíva všetky možné dotácie – od mesta, kraja aj štátu. „Rozdiel v cene ľadu by sme však museli riešiť iba ďalším zvýšením poplatkov, čo by viedlo k zníženiu počtu pretekárov alebo kvality prípravy. Preto sme volili odchod z Piešťan do Nového Mesta nad Váhom, kde mesto podporuje činnosť krasokorčuliarskeho klubu znížením ceny ľadu a dotáciami,“ uzavrela Eva Simančíková. Dodala, že niektoré detí z prípravky prestali po zmene miesta tréningu oddiel navštevovať.

Šancou prilákať krasokorčuliarov späť je nová tréningová hala. V lete schválili mestskí poslanci žiadosť o dotáciu na jej výstavbu. Ak štát prispeje sumou milión eur, mohla by stáť pri zimnom štadióne do dvoch rokov.

Advertisement
Hello GPT

Text: Martin Palkovič Ilustr. foto: Tomáš Hudcovič

Advertisement
Hello GPT

Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články