Poslanci Trnavského kraja ešte v novembri 2015 definitívne schválili predaj Vily Löger jedinému záujemcovi, ktorý za budov ponúkol 801 tisíc eur. Podľa vyjadrenia Tibora Mikuša by sa mala premeniť na hotel. Okrem bývalého internátu kraj súhlasil aj predajom pozemku pri záhradníckej škole o výmere asi 3-tisíc m2. Peniaze z predaja by mali smerovať do nášho regiónu.

IMG_9300„Objekt už nemôže slúžiť pôvodnému účelu a vyžaduje si veľké investície na opravu. Prihlásil sa záujemca, ktorý ponúkol sto percent znaleckého posudku s tým, že tam vybuduje hotelové zariadenie. Som rád, že táto vzácna stavba bude zachránená a že majiteľ z toho urobí také zariadenie, ktoré bude ozdobou mesta. Mesto Piešťany nemalo predstavu o využití, ani prostriedky na záchranu tohto objektu,“ povedal Tibor Mikuš na margo predaja tohto historického objektu. Hoci využite by mesto pre bývalý internát elektrotechnickej školy aj našlo, tipmi boli napríklad expozície múzea, informačné centrum, galéria, sobášna sieň a podobne, problémom bola skôr cena a nutnosť  rekonštrukcie. K realizácii návrhov ako výmena za reštauráciu Semafor či Vilu Dr. Lisku, ktoré sú majetkom mesta a užíva ich kraj, nakoniec tiež nedošlo.

IMG_4302_resize

Ako sme informovali začiatkom novembra v článku: Za Vilu Löger ponúka kupec 801-tisíc, krajskí poslanci budú rozhodovať o predaji, kupcom a jediným záujemcom by mala byť spoločnosť Fenix Development, založená v júli minulého roka a jej spoločníkmi Miroslav a Petr Borák z Uherského Brodu. Miroslav Borák je tiež konateľom českej spoločnosti TEKOO, ktorá sa venuje veľkoobchodu s ovocím a zeleninou a patrí medzi päť najväčších spoločností v tejto oblasti v Čechách a na Slovensku.

2a385c0Okrem tohto však vlastní rodina Borákovcov aj developerskú spoločnosť Tekoo Reality, ktorá sa okrem iného zaoberá aj vyhľadávaním investičných príležitostí pre svojich klientov. Petr Borák zároveň vedie zrekonštruovaný hotel Augustiniánsky dům v Zlíne.

(foto: Petr Borak – Linkedin.com)

 

Okrem predaja Vily Löger schválili krajskí poslanci aj predaj pozemkov o výmere 2770 m2 pri SOŠ záhradníckej v Piešťanoch“, za ktoré manželia Vargovci ponúkli 243 760 eur. Táto suma predstavuje 175,37% hodnoty znaleckého posudku.

V zmysle Zásad hospodárenia a nakladania s majetkom Trnavského samosprávneho kraja má kraj prednostne využiť 50 % z výnosu predaja podľa potreby pre rozvoj infraštruktúry alebo pre organizácie v zriaďovateľskej pôsobnosti samosprávneho kraja v katastrálnom území Piešťan resp. v okrese Piešťany. Do nášho regiónu by tak malo byť po predaji nasmerovaných viac ako pol milióna eur.

krajinsky most profilDo majetku kraja patrí aj Krajinský most, cesty I. triedy či sieť stredných škôl

Okrem toho má kraj čerpať úverový rámec vo výške 15 miliónov eur na roky 2015, 2016 a 2017 od Rozvojovej banky Rady Európy. „Tieto financie použijeme na sanáciu investičného dlhu, ktorý sme dostali od štátu spolu s majetkom, čo spravujeme. Do mnohých našich škôl, ciest, kultúrnych zariadení sa takmer dvadsať rokov neinvestovalo. Z vlastných prostriedkov, ktoré máme k dispozícii, nie je možné každoročne uskutočniť zásadné investície. Každý, kto premyslene nakladá s majetkom, pracuje aj s cudzími zdrojmi. Toto je možnosť, ako v krátkom čase, v priebehu ďalších dvoch rokov, uviesť náš majetok do funkčnejšieho stavu, ako bol doteraz,“ ozrejmil predseda TTSK Tibor Mikuš. Kam konkrétne kraj plánuje kraj investovať v tlačovej správe neupresnil.

-ad-, Zdroj: www.trnava-vuc.sk, foto: A. Drahovská, archív PNky, linkedin.com

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972