AktualitySamospráva

Krajinský most uzavrú, aby ho rozšírili o 50 cm

By 22. novembra 201324 novembra, 2013No Comments

Piešťanci budú možno musieť po rokoch opäť využívať pontónový most. Počas plánovaných stavebných prác bude totiž jediné cestné premostenie Váhu v Piešťanoch dva mesiace uzavreté. Podľa kompetentných nejde o rekonštrukciu, ale iba o čiastkovú opravu.

[singlepic id=36676 w=520 h=340 float=center]

Aj tá by mala Krajinský most výrazne skvalitniť. Po stretnutí všetkých zainteresovaných o tom dnes na svojej web stránke informoval mestský úrad. Projekt na opravu dala vypracovať Správa a údržba ciest Trnavského samosprávneho kraja. Župa je vlastníkom mosta.

„Nemôžeme hovoriť o rekonštrukcii, bude to čiastočná oprava mosta, na celkovú rekonštrukciu nie sú financie,“ povedal riaditeľ Správy a údržby ciest TTSK Miroslav Benka. Plánované úpravy zahŕňajú rozšírenie cesty o 50 cm, odstránenie jednotlivých vrstiev vozovky a ich náhradu. Taktiež je naplánovaná reprofilácia hlavného piliera nosného oblúka.

Stavebné práce budú podľa predpokladov investora trvať dva mesiace. Už v decembri chcú vyhlásiť výberové konanie na dodávateľa. Do otvorenia letnej kúpeľnej sezóny 2014 však má byť most opravený.

Oprava má začať v apríli a bude realizovaná za plnej uzávierky mosta. Kompetentní preto musia vyriešiť obchádzkovej trasy. Najbližšie cestné premostenia Váhu sú v Hlohovci a v Lúke. V hre je aj inštalácia pontónového mosta. „Vyvinieme iniciatívu, aby bola náhradná obchádzka práve cez pontónový most, všetko je však ešte vecou dohody a finančných možností,“ uviedol investor.

Zdroj: Tlačová správa MsÚ

REKLAMA

rekl-komenskeho

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972