Connect with us

Aktuality

Krajinský most si má zhotoviteľ prebrať o pár dní

Published

on

Zmluva na rekonštrukciu Krajinského mosta medzi Trnavským samosprávnym krajom a spoločnosťou Swietelsky – Slovakia je podpísaná už takmer dva mesiace. Realizátor rekonštrukcia by mal začať podľa nej s prácami do piatich dní od prebratia staveniska. To si však zatiaľ neprebral. Udiať sa tak má v najbližších dňoch.

Rekonštrukcia má pozostávať z komplexnej sanácie spodnej stavby a časti nosnej konštrukcie. V rámci rekonštrukcie spodnej stavby mosta sa reprofilujú časti mostovky v hlavnom mostnom poli, spodnej strany mostovky medzi krajnými pozdlžnikmi, oblúky nosnej konštrukcie vo vedľajších poliach, piliere a krajné podpery hlavného mostného poľa. Poškodenia väčšieho rozsahu sa dobetónujú, trhliny a praskliny sa zainjektujú. Drenážou sa odvodnia zásypy v krajných oporách.

V rámci prvej etapy rekonštrukcie cesty II/499 z Integrovaného regionálneho operačného programu sa má okrem mosta rekonštruovať  aj cesta popod Červenú vežu po križovatku s cestou II/504 v obci Banka. Dĺžka úseku je 750,64 m. Cena rekonštrukcie mosta a cesty je takmer dva milióny eur. 

Advertisement
Hello GPT

Zmluva medzi krajom a dodávateľom nadobudla účinnosť koncom júna. Podľa nej sa má začať s prácami do piatich dní od odovzdania staveniska a realizátor by ich mal stihnúť za 5 mesiacov. Stavenisko zatiaľ nebolo odovzdané. „Krajinský most bude firme, ktorá realizuje jeho rekonštrukciu, odovzdaný 28. augusta 2019. Po odovzdaní staveniska bude môcť rekonštrukcia začať,“ informoval Miroslav Knap, riaditeľa Odboru stratégií a projektov TTSK.

Spoločnosť Swietelsky – Slovakia už v tomto čase v Piešťanoch realizuje rekonštrukciu Kolonádového mosta i schodov pred Domom umenia.

Advertisement
Hello GPT

-th- Ilustr. foto: Miroslav Petráš, Matúš Ficel

Advertisement
Hello GPT
Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články