AktualitySamospráva

Krajinský most asi neopravia ani v nasledujúcom roku

By 30. októbra 201231 októbra, 2012No Comments

Zlý stav jediného premostenia Váhu v širokom okolí budú musieť obyvatelia Piešťan a okolitých obcí strpieť aj naďalej. Správca mosta, Trnavský samosprávny kraj vo svojom rozpočte peniaze na jeho opravu pravdepodobne nenájde.

[singlepic id=36676 w=520 h=340 float=center]

 

„Keby sme mali robiť Krajinský most, čo je 70-miliónov eur, dostaneme sa na úroveň celoročného rozpočtu. To sa nedá urobiť. Ale všetky požiadavky evidujeme,“ povedal na zasadnutí zastupiteľstva predseda Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) Tibor Mikuš. Táto suma by stačila na výstavbu nového premostenia Váhu spolu s obchvatom Piešťan.

Správa z diagnostiky hovorí, že technický stav Krajinského mosta je veľmi zlý. Cenu opravy vyčíslili na 1 945 746 eur. Ani tieto peniaze sa v budúcoročnom rozpočte kraja pravdepodobne nenájdu. Do registra investícií kraja na rok 2012 boli zaradené iné projekty a ani väčšinu z nich nezrealizovali.

Tibor Mikuš si myslí, že naplnenie všetkých požiadaviek na opravy a ciest a mostov bude trvať niekoľko volebných období. Kraj podľa jeho slov zrekonštruoval necelých 500 kilometrov, čo je asi 30 percent zo všetkých ciest II. a III. triedy, ktoré sú v jeho správe.

REKLAMA

„Určite budú veľké tlaky, aby sme aj naďalej opravovali. Ale hovorím už dnes, že ani zďaleka tie potrebné čiastky nemáme. Peniaze nie sú a nebudú,“ povedal poslancom krajského zastupiteľstva.

Krajinský moste pritom trápia poruchy, ktoré znižujú jeho zaťažiteľnosť. Na ich odstránenie je potrebná oprava za necelé 2 milióny eur.

Už dlhší čas sa hovorí o možnosti zaradiť cestu II/499, ktorej je most súčasťou, do siete ciest I. triedy. Ministerstvo dopravy to však považuje za nesystémové. Podľa hovorcu TTSK Patrika Velšica sa 19. novembra uskutoční rokovanie zástupcov krajov na Úrade vlády SR. Témou bude aj problematika ciest II. a III. triedy.

Text a foto: Martin Palkovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972