V bývalom internáte Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej Piešťany sa od októbra nebude ani variť. Jeho vlastník – Trnavský samosprávny kraj – ho pravdepodobne zaradí medzi prebytočný majetok a pokúsi sa ho predať. V hre sú však aj iné riešenia.

internat spse

Naznačil to primátor a poslanec zastupiteľstva TTSK Remo Cicutto, ktorý na stredajšom zasadnutí krajského parlamentu ponúkol vedeniu župy pomoc pri hľadaní nového funkčného využitia tejto budovy.

Od septembra budúceho roka by malo byť prebytočné aj súčasné sídlo SPŠE na Námestí SNP. Žiaci aj pedagógovia sa majú presťahovať do priestorov Strednej odbornej školy záhradníckej Piešťany. „Samosprávny kraj zatiaľ nemá predstavu o využití týchto budov pre vlastné potreby,“ odpovedal na otázku poslankyne Ivety Babičovej predseda TTSK Tibor Mikuš a dodal, že sa ich župa pokúsi predať v transparentnej súťaži.

V bývalom internáte pri Kolonádovom moste nebude od októbra fungovať už ani jedáleň. Na obedy budú žiaci priemyslovky chodiť na hotelovú akadémiu.

Internát mal podľa riaditeľa SPŠE Jozefa Kolníka kapacitu 56 miest. Presne 50 žiakov býva od septembra na internáte záhradníckej školy. Priemyslovku navštevuje v tomto školskom roku 400 žiakov, z toho 116 prvákov.

„Na základe analýzy vzniká potreba optimalizovať sieť stredných škôl a školských zariadení aj v okrese Piešťany so zámerom efektívneho využitia terajších priestorov,“ uviedol hovorca župy Patrik Velšic. V našom okrese sa optimalizácia podľa jeho slov dotkne aj  SOŠ Vrbové a SOŠ Rakovice.

Vila Löger zostane od októbra prázdna. Prvú budovu dal na jej mieste postaviť koncom 19. storočia fotograf Gustav Löger. Po jeho smrti vilu poškodila povodeň a preto ju v roku 1906 nahradili novým objektom v secesnom štýle, pôvodný názov však zachovali. Počas II. svetovej vojny v nej sídlilo gestapo, potom slúžila ako stredoškolský internát.

Text a foto: Martin Palkovič

REKLAMA

pnky_1-ab-contact-sept

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972