Obmedzenie stretávania obyvateľov  má byť základným kameňom boja proti šíreniu nového koronavírusu. Telekomunikační operátori hlásili zníženie pohybu ľudí na Slovensku o 30 percent. Po vzore Číny je zrejme toto jediná cesta, vďaka ktorej sa dá zastaviť šírenie vírusu. Na druhej strane profesor Vladimír Krčméry hovorí o tom, že pobyt vonku a na slnku nám môže prospieť. Aj pri ňom však treba dodržiavať aktuálne zásady a nezhromažďovať.

Na Lodenici to minulý víkend, ale i počas pracovného týždňa vyzeralo ako cez prázdniny. Mesto Piešťany dnes na svojom facebookovom profile zverejnilo nasledujúce riadky a pridalo niekoľko fotografií: „COVID-19, epidémia, ktorú máme už aj na Slovensku. Našťastie, zatiaľ nie v našom meste. Krízový štáb mesta Piešťany môže denne robiť niekoľko opatrení a vydávať zákazy. Ale v týchto dňoch to nie je len o príkazoch. Je to o zodpovednosti nás všetkých a o uvedomení si vážnej situácie, že ohrození môžeme byť všetci!“

Život v Piešťanoch mapovali aj fotografi Creative ihshtg media. Rúško pod bradou toho veľa nespraví a neochráni, pričom podľa profesora Krčméryho, je práve rúško 90 percentami úspechu v boji s nákazou. Keď sa teda vyberiete von načerpať energiu myslite na to, že lepšie je ísť na odľahlejšie miesta nezhromažďovať sa v tradičných obľúbených lokalitách. A samozrejme pokiaľ nie ste úplne sami noste rúška.

-th- Foto: -lg-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972