Koronavírus: Minulý víkend Piešťanci neboli veľmi disciplinovaní. Ako to bude tento?

Koronavírus: Minulý víkend Piešťanci neboli veľmi disciplinovaní. Ako to bude tento?

20. marca 2020 Off Od PNky.sk

Obmedzenie stretávania obyvateľov  má byť základným kameňom boja proti šíreniu nového koronavírusu. Telekomunikační operátori hlásili zníženie pohybu ľudí na Slovensku o 30 percent. Po vzore Číny je zrejme toto jediná cesta, vďaka ktorej sa dá zastaviť šírenie vírusu. Na druhej strane profesor Vladimír Krčméry hovorí o tom, že pobyt vonku a na slnku nám môže prospieť. Aj pri ňom však treba dodržiavať aktuálne zásady a nezhromažďovať.

Na Lodenici to minulý víkend, ale i počas pracovného týždňa vyzeralo ako cez prázdniny. Mesto Piešťany dnes na svojom facebookovom profile zverejnilo nasledujúce riadky a pridalo niekoľko fotografií: „COVID-19, epidémia, ktorú máme už aj na Slovensku. Našťastie, zatiaľ nie v našom meste. Krízový štáb mesta Piešťany môže denne robiť niekoľko opatrení a vydávať zákazy. Ale v týchto dňoch to nie je len o príkazoch. Je to o zodpovednosti nás všetkých a o uvedomení si vážnej situácie, že ohrození môžeme byť všetci!“

Život v Piešťanoch mapovali aj fotografi Creative ihshtg media. Rúško pod bradou toho veľa nespraví a neochráni, pričom podľa profesora Krčméryho, je práve rúško 90 percentami úspechu v boji s nákazou. Keď sa teda vyberiete von načerpať energiu myslite na to, že lepšie je ísť na odľahlejšie miesta nezhromažďovať sa v tradičných obľúbených lokalitách. A samozrejme pokiaľ nie ste úplne sami noste rúška.

-th- Foto: -lg-