Koronavírus: Adeli Medical Center reaguje na obvinenia

Koronavírus: Adeli Medical Center reaguje na obvinenia

13. marca 2020 Off Od PNky.sk

V uplynulých dňoch sa Piešťanmi šírili informácie, že Adeli Medical Center prijíma napriek aktuálnej situácii pacientov z Talianska. Zariadenie reaguje vyhlásením, ktoré zverejnilo na svojej webovej stránke Mesto Piešťany. Prinášame ho v plnom znení.

Vážení obyvatelia Piešťan,

ochrana zdravia zamestnancov aj klientov je na najvyššej priečke dôležitosti a denne prijíma ADELI, v rámci odporučení MZ SR aj Úradu verejného zdravotníctva mimoriadne dezinfekčné a ochranné opatrenia.

Príchod pacientov z Talianska je pozastavený už ostatné 2 týždne, aktuálne k nám nepricestujú žiadni zahraniční klienti.

Opatrenia v ADELI sa týkajú cirkulácie vzduchu vo vnútornom priestore, zrušila sa rekuperácia. Vykonáva sa vzduchová dezinfekcia a plošná dezinfekcia na alkoholickej báze. Boli prijaté prísne pravidlá dezinfekčnosti v rámci podávania stravy. Takisto denne kontrolujeme zdravotný stav pacientov a riadime sa presnými pokynmi Ministerstva zdravotníctva SR.

Vytvorili sme a uviedli do užívania algoritmus (postup filtrovania pacientov a ich sprievodných osôb podľa zdravotného stavu, pričom sa okrem iného meria telesná teplota a zisťuje cestovateľská anamnéza). Tieto opatrenia riadime usmerneniami hlavného hygienika v súvislosti s výskytom koronavírusu 2019-nCOV na Slovensku a opatrenia operatívne aktualizujeme.

Pacientom i každému doma odporúčame

okrem dôsledného umývania rúk mydlom následne ruky dezinfikovať,
udržiavať krátke a čisté nechty
piť veľa tekutín, teplú vodu, v žiadnom prípade nie chladené alebo sýtené nápoje, ideálne je pitie teplého čaju, čaju so zázvorom, citrónom
zabezpečiť dostatočný prísun Vitamínu C
kloktaním prečisťovať hrdlo, vyplachovať ústa tekutinou s antiseptickým účinkom, preplachovať nos
nasadiť terapiu vitamínmi, konzumovať zeleninu a ovocie
pohybovať sa denne (nie však hromadne) na čerstvom vzduchu a slnku.

Veľmi dôležité je vyhnúť sa blízkemu kontaktu s inými ľuďmi, podávaniu rúk. Zachovávajme odstup a komunikujme s inými na vzdialenosť viac ako 2 metre.
Povrchové oblečenie po návrate domov nezakladajme do skrine, ale vystavme ho slnečnému žiareniu.

Ak máte symptómy choroby, ste povinní dať si rúšku a postupovať ďalej podľa nariadení Ministerstva zdravotníctva SR.

Dovoľujeme si Vás požiadať o dodržiavanie pokynov zdravotného personálu a informovanie Vášho blízkeho okolia, usmerňovanie detí i iných dospelých. Ďakujeme za spoluprácu.

ADELI Medical Center