Korčuliarov a cyklistov neodradila ani horúčava

Korčuliarov a cyklistov neodradila ani horúčava

9. augusta 2015 Off Od PNky.sk

Približne dve stovky korčuliarov a bicyklistov sa v sobotu podvečer so zaujatím zúčastnilo už piateho ročníka akcie Piešťany-inline, ktorá nadväzuje na úspešné podujatie Bratislava-inline. V hlavnom meste koná každý piatok od konca júna do konca augusta. Kým minulý rok účastníkov pokúšalo chladné, premenlivé počasie, v tomto roku ich potrápila poriadna horúčava. Stabilných „inlajnistov“ ani nováčikov to však neodradilo.

IMG_6140Dokonca ich oproti minulosti, kedy prevažovali cyklisti, o čosi pribudlo a stavy boli trochu vyrovnanejšie. Podujatie si nedáva žiadne súťažné ciele, netreba sa naň registrovať, stačí sa pridať. Jeho zmyslom je pobaviť, stráviť príjemný večer na uliciach mesta pohybom a vychutnať si cesty, po ktorých inak jazdíme do školy či do práce.

 

Zúčastniť sa ho môžu všetci, bez rozdielu veku, pohlavia a aj tí, ktorí na korčuliach stoja po prvý raz – dostanú trénerov, ktorí im pomôžu a pri jazde ich sprevádzajú.

Ešte pred štartom sa Piešťancom predviedla aj šikovná partia korčuliarov vo free style exhibícii a optimizmus návštevníkom, ktorí sa už od šiestej hodiny pomaly zbierali, dodával profesionálny DJ.

 

 

IMG_6188Trasa vedie obvykle po cestách, na ktorých bežne premávajú autá, organizátori ju však dôkladne vyberajú, aby na nej neboli rozkopávky či diery a v oranžových vestách potom riadia dopravu. Piešťanská odštartovala na Námestí slobody po siedmej hodine večer. Korčuliari a cyklisti, sprevádzaní štábom, mestskou políciou i záchranármi sa vydali okolo Auparku smerom k Sĺňave, cez Ulicu A. Dubčeka, pri zátoke na Lodenici sa otočili smerom k Zimnému štadiónu, prešli Dlhou ulicou na Floreáte, Školskou okolo knižnice na Teplickú. Potom po Staničnej až na železničnú stanicu, kde sa otočili a zamierili po Ulici Andrea Hlinku okolo Prioru, Detského domova na Sasinkovej až do mestského parku k Domu umenia, odkiaľ sa vrátili cez pešiu zónu späť na námestie.

Vychutnajte si atmosféru podujatie aj v našom fotoreporte:

-ad-