Piešťanský projekt má šancu prezentovať sa na medzinárodnej úrovni. Porota ho vybrala do finále celoslovenskej súťaže, ktorej víťaz sa bude uchádzať o Cenu Rady Európy za krajinu. Najlepší slovenský projekt vyberie porota v októbri. Kolookruh Sĺňava má päť konkurentov.

slnava

Autori nominovaných projektov prezentovali svoje diela pred odbornou komisiou v auguste. Tá zhodnotila komplexnosť a celkový prínos projektu v starostlivosti o krajinu. Dôležitými kritériami boli aj udržateľnosť a kvalita predložených projektov. Vyhlasovateľom súťaže je Ministerstvo životného prosredia SR.

Konkurentmi Kolookruhu Sĺňava, za ktorým stojí nezisková organizácia Pro Polis sú protipovodňové opatrenia v obci Dravce, obnova historickej pamäte miesta v Hornom Tisovníku, zachovanie unikátnych historických krajinných štruktúr v Liptovskej Tepličke, revitalizácia meandra Starého Hornádu a obnova priestoru pre kultúrne aktivity Hidepark Nitra.

Myšlienka vybudovať relaxačný okruh pre peších, korčuliarov aj cyklistov okolo Sĺňavy vznikla v roku 2000 v neziskovej organizácii Pro Polis. Autori tohto nápadu chceli pritiahnuť ľudí na hrádzu, z ktorej je unikátny pohľad na vodnú hladinu a okolité hory. Príťažlivosť tohto prostredia umocňuje aj výskyt viacerých druhov vtáctva.

Projekt realizovala n. o. ProPolis v spolupráci s Mestom Piešťany a Slovenským vodohospodárskym podnikom.

(red)

REKLAMA

pnky_1-ab-contact-sept

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972