Connect with us

Aktuality

Kolonádový most sa na hodinu zahalil do tmy

Published

on

Hotelová akadémia Ľudovíta Wintera už po štvrtýkrát prispela k najväčšiemu celosvetovému ekologickému podujatiu pre verejnosť Hodina Zeme. V sobotu 25. marca o pol deviatej večer žiaci symbolicky na šesťdesiat minút vypli osvetlenie Kolonádového mosta.

Advertisement
Hello GPT

Podujatie Hodina Zeme sa koná vždy v poslednú marcovú sobotu. „Hotelová akadémia ako jediná stredná škola v rámci Trnavského samosprávneho kraja sa zapojila do výzvy Hodina Zeme, ktorú vyhlásila Svetová organizácia na ochranu prírody. Poukazuje na svetelné znečisťovanie, globálne otepľovanie a šetrenie financií,” povedala Iveta Belányová, riaditeľka odboru školstva a telesnej kultúry TTSK.

„Tento rok sa do tejto aktivity zapojilo sedemtisíc miest po celom svete. Som rád, že sú medzi nimi aj Piešťany vďaka iniciatíve Hotelovej akadémie Ľudovíta Wintera. Snažíme sa okrem všeobecného a odborného vzdelávania viesť študentov aj k ekologizácii a ochrane životného prostredia,“ povedal riaditeľ hotelovej akadémie Ladislav Blaškovič.

Advertisement
Hello GPT

Pri svetle sviečok predviedli žiaci hotelovej akadémie tanečné aj spevácke vystúpenie. Skupina Fandango spestrila večer ohňovou šou. Sprievod so sviečkami potom prešiel na druhú stranu mosta a späť. Na záver zazneli country pesničky.

-vv-

Advertisement
Hello GPT
Advertisement
Hello GPT
Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články