Kolonádový most cez víkend „ozdobil“ konský trus

Kolonádový most cez víkend „ozdobil“ konský trus

13. júla 2015 Off Od PNky.sk

Čitatelia PNiek upozornili redakciu, že počas nedeľňajšieho popoludnia mnohých ľudí odradil od prechádzky okolo Váhu konský trus, ktorý „ozdobil“ Kolonádový most.

„Nás, ako obyvateľov Piešťan to doslova odradilo od prechádzky, otočili sme sa na päte a šli domov,“ uviedla čitateľka PNiek, ktorá nám poslala aj fotografie v článku. „Pokiaľ viem, kone, ktoré mali robiť nášmu mestu ďalšiu atrakciu, mali mať vrecia na výkaly.“ Znechutenie podľa nej bolo vidno na mnohých ľuďoch a takto by sa kúpeľné mesto rozhodne nemalo prezentovať.

 

Na problém sme sa opýtali aj mestských policajtov, ktorí o situácii vedeli. „Išlo o českú turistku, ktorá s dvomi koňmi brázdi Slovensko. Bola ubytovaná v campingu a chcela sa prejsť po meste. Vraj nevidela nikde žiadny zákaz vstupu s koňom,“ uviedol šéf mestských policajtov Marcel Mihálik.  „Naša hliadka jej uložila pokutu za znečistenie verejného priestranstva. Keďže nemala so sebou nič, čím by mohla  trus odpratať, policajti zavolali na Služby mesta Piešťany, ktoré výkaly odstránili.“

0102 03

-red-