Policajti vyšetrujú okolnosti dopravnej nehody, pri ktorej došlo k úmrtiu kolobežkára na elektrickej kolobežke. K udalosti došlo v Trnave.

„Vodič na kolobežke išiel v stredu, 4. 12. po ceste smerom od nákupného centra na Ulicu J. Bottu v Trnave. Vodič auta, ktorý išiel pred ním, dával na priechode pre chodcov prednosť 71 ročnej chodkyni. Žena bola asi v tretine priechodu, keď do nej spoza dodávky narazila kolobežka. Staršia pani spadla a vodič kolobežky zostal ležať bez pohybu na zemi. Podľa predbežnej lekárskej správy mali obe osoby utrpieť zranenia s dobou liečenia do 6 týždňov,“ informovala Martina Kredatusová, hovorkyňa Krajského riaditeľstva policajného zboru v Trnave.

Po hospitalizácii kolobežkára, došlo na druhý deň po nehode k jeho úmrtiu a polícia prekvalifikovala dopravnú nehodu z priestupku v doprave na prečin usmrtenia. Ak ste boli svedkom tejto udalosti, akékoľvek informácie k nehode môžete zavolať na číslo 158 alebo políciu kontaktovať aj cez súkromnú správu na FB.

Kolobežkári dostali zelenú, pri kolíziach sú však veľmi zraniteľní

V súvislosti s novelou zákona o cestnej premávke je osoba na kolobežke nemotorovým účastníkom cestnej premávky. Deti do 15 rokov elektrickú kolobežku na ceste používať nemôžu.

„Každý kolobežkár si musí pri jazde uvedomiť, že pre neho platia rovnaké povinnosti ako pre vodičov. Rovnako ako bicykel tak aj elektrická kolobežka musí mať predpísanú povinú výbavu. Ak kolobežkár použije na prejazd chodník alebo cestičku pre cyklistov, rýchlosť jazdy na chodníku nesmie prekročiť rýchlosť chôdze a na cyklochodníku nesmie jazdou ohroziť ani obmedziť cyklistov. Kolobežkári síce dostali zelenú na cesty, avšak treba pamätať, že aj pri menšej kolízii sú v ohrození života,“ upozorňujú predstavitelia polície.

TS KR PZ v Trnave / red

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972