Aktuality

Knižnica je otvorená, navštívi ju Adéla Banášová

By 21. marca 2012No Comments

Po šesťmesačnej rekonštrukcii budovy sú tisíce publikácií od 19. marca opäť prístupné verejnosti. V prvý deň prišlo do knižnice 1027 dospelých a 176 detských čitateľov.

[singlepic id=27109 w=320 h=240 float=right]Vchodové dvere na fotobunku, konštrukcia výťahu a nové presklené steny – to sú veci, ktoré si návštevníci knižnice všimnú na prvý pohľad. Okrem toho je opravená kotolňa a posledné úpravy čakajú študovňu, kde má byť aj počítač s prístupom na internet.

Náklady na rekonštrukciu 651-tisíc eur, väčšiu časť pokryli eurofondy. Výťah financuje radnica sumou 91-tisíc eur.

„Týmto rozširujeme naše služby pre verejnosť. Už čoskoro budeme prístupní každému nielen on-line, ale aj fyzicky. Dôchodcovia, handicapovaní aj mamičky s kočíkmi sa výťahom dostanú na prvé poschodie aj do zasadačky, kde prebiehajú mestské zastupiteľstvá,“ povedala riaditeľka knižnice Margita Galová a pripomenula, že v pondelok 26. marca začína Týždeň slovenských knižníc, ktorého motto znie: „Knižnice pre všetkých.“ Čitatelia môžu vrátiť vypožičané knihy bez platenia pokút až do konca mesiaca.

Okrem toho čaká milovníkov kníh niekoľko podujatí – deti budú besedovať o novej knihe Johanka v Zapadáčiku, dospelí môžu 27. marca navštíviť prezentáciu knihy Jána Štrassera Tri, ktorej hosťom bude Adéla Banášová.

[nggallery id=1509]

Text a foto: Martin Palkovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972