Aktuality

Knižnica čitateľom chýbala. Otvoria ju počas mesiaca knihy

By 29. februára 2012No Comments

Dátum dokončenia rekonštrukcie mestskej knižnice je stanovený na 6. marca. Necelé dva týždne bude trvať upratovanie a príprava na bežnú prevádzku. Čitateľom bude knižnica prístupná od 19. marca.

[singlepic id=20474 w=320 h=240 float=left]Ako prví sa do budovy vrátia mestskí poslanci. Zasadnutie mestského zastupiteľstva bude už 1. marca o 14.00 h. Momentálne v priestoroch detského i dospelého oddelenia prebieha upratovanie, zamestnanci vracajú tisícky kníh na ich pôvodné miesta.

Podľa riaditeľky knižnice Margity Galovej prístup ku knihám Piešťancom chýbal: „Stalo sa, že ľudia aj napriek tomu, že videli priebeh rekonštrukcie, vyšli až na prvé poschodie a vtedy sa spamätali, že máme zatvorené. Ozývali sa aj študenti, ktorí potrebovali literatúru ku skúškam.“

Rekonštrukcia sa začala v septembri. Do 1. novembra prebiehali práce počas plnej prevádzky. Potom ju pre verejnosť zatvorili. Pôvodná informácia bola, že na jeden mesiac. Termín ukončenia stavebných prác bol od začiatku naplánovaný na 6. marca a mal by byť aj splnený. „Nikdy som nepovedala, že rekonštrukcia bude trvať mesiac. Predlžovali sme to mesiac po mesiaci, podľa toho, ako postupovali práce,“ vysvetlila riaditeľka. Obdobie uzatvorenia knižnice sa do výpožičnej doby nezapočítava.

[singlepic id=26145 w=320 h=240 float=left]Definitívny dátum otvorenia je 19. marec, ale počas prevádzky bude ešte pokračovať inštalácia výťahu. Tá prebieha nad rámec projektu financovaného Európskou úniou a radnica ju platí z vlastného rozpočtu. Hlavným prínosom je podľa riaditeľky bezbariérovosť. Už aj imobilní občania sa budú môcť prísť pozrieť na zasadnutie mestského zastupiteľstva alebo si osobne vybrať knihy. Okrem toho prebehlo zateplenie, výmena vchodových dverí, okien i presklených stien. Stavebnými úpravami prešla kotolňa aj zasadačka.

Na marec sú v knižnici pripravené podujatia pre deti i dospelých. Okrem iných aj prezentácia knihy Jána Štrassera s názvom Tri. Účasť na nej prisľúbila moderátorka Adéla Banášová.

Text a foto: Martin Palkovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972