Balneologické múzeum Imricha Wintera vydalo dlho očakávanú knihu Stana Bursu s názvom Letka 13. Kvôli protiepidemickým opatreniam nemôže byť na jej slávnostnom predstavení prítomná verejnosť, predstavia ju preto cez facebookovú stránku Baleno múzeum.

Stano Bursa vo svojej knihe rozpráv príbehy členov Letky 13, ktorá vznikla v roku 1939 v Piešťanoch. Jej členovia bojovali počas druhej svetovej vojny na východnom fronte, ale aj bránili vzdušný priestor Slovenska. Letka za tragických okolností zanikla v roku 1944, ale viacerí piloti sa zapojili do Slovenského národného povstania.

Autor prináša pohľad na doteraz tabuizovanú a prehliadanú tému slovenského stíhacieho letectva v čase druhej svetovej vojny. Vychádza z pátrania v archívoch, ale aj z rozhovorov s vtedy ešte žijúcimi členmi letky alebo ich rodinnými príslušníkmi.

Knihu vydalo Balneologické múzeum Imricha Wintera. Jej slávnostné predstavenie bude kvôli protiepidemickým opatreniam bez prítomnosti verejnosti. Je možného však sledovať cez facebookovú stránku Baleno múzeum v priamom prenose v utorok 19. októbra o 16.30 h.

Vo Vile dr. Lisku je aktuálne prístupná výstava leteckých modelov. Verejnosť si ju môže pozrieť až do 30. novembra.

-inf-

About PNKYSK

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972