Anton Anti Kajlich pri príležitosti rekonštrukcie vonkajšieho bazéna na Eve daroval Klubu vodného póla štartovacie bloky, plavecké dráhy, vodnopólové brány a pomôcky na vyťahovanie dráh z bazéna. Bývalý brankár piešťanských vodných pólistov v sedemdesiatych rokoch emigroval do Austrálie, kde založil firmu zaoberajúcu sa výrobou plaveckého a pólistického vybavenia s názvom Anti Wave. Zásielka dorazila v poriadku a vodným pólistom urobilo nové vybavenie obrovskú radosť.

IMG_5942_resize

 

„Anti Kajlich je čestným členom vodnopólového klubu, takže vie o tom čo sa deje v Piešťanoch napriek tomu, že žije v Austrálii. Našich členov pravidelne informujeme o dianí v Klube vodného póla a keď sa dozvedel o rekonštrukcii vonkajšieho bazéna na Eve úplne spontánne sa rozhodol darovať nám vybavenie. Sme za všetko veľmi vďačný, rovnako ako aj za to čo pre klub a pre Evu pán Kajlich robí,“ povedal o nezištnom dare predseda Klubu vodného póla Viliam Kubán.

Kontajner s vybavením bol odoslaný z Austrálie do Talianska a všetky kusy dorazili v úplnom poriadku. Vodných pólistov potešili potreby pre ich športové odvetvie, ale veľmi cennou časťou daru bolo aj sedem plaveckých dráh, pretože tie pôvodné už toho mali za sebou naozaj veľa. Logá Anti sa na vodnopólovom vybavení síce zmenili, ale kvalita zostala.

IMG_5982_resize IMG_5988_resize

Anti Kajlich bol brankárom piešťanských vodnopólových Majstrov ČSR z roku 1965 a vodnému pólu sa upísal aj po skončení aktívnej kariéry a emigrácii. Vodnopólové brány sú mu súdené, pretože jeho firma ich vyrába spolu s ďalšími potrebami pre vodné pólo a plávanie. Značka Anti Wave je známa po celom svete a o kvalite výrobkov svedčí aj to, že toto špičkové vybavenie bolo používané napríklad počas olympijských hier v Sydney.

IMG_5996_resize

Anti1950s_Piestany_SVK-752x420

Každý rok na záver sezóny sa na kúpalisku Eva koná turnaj veteránov nesúci meno Anti Kajlich Cup na počesť známeho brankára. Anti Kajlich, ktorý po emigrácii zostal žiť v Austrálii sa turnaja sám zúčastnil v roku 2010 a v zápase proti Bratislave sa dokonca postavil do bránky.
-lt-/foto: lt, Klub vodného póla, archív Anti Kajlich

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972