Počas Cinematiku už po štvrtý krát ožije aj bývalý amfiteáter v mestskom parku a premení sa na letné kino pod hviezdami, ktoré zastrešuje náš portál. Od stredy 10. do pondelka 15. septembra ponúkne PNky Cinema v rámci festivalu Cinematik päť filmov, z toho dva z domácej produkcie. Vstup je zdarma, potrebovať budete akurát deky a teplé oblečenie. 

Program PNKy Cinema, dejisko: Amfiteáter

Streda 10.9.2014 o 20,30 h  

VLK Z WALL STREET (The WOLF OF WALL STREET), US, 2013, 180 min., dráma

Neuveriteľný, fascinujúci a divoký je príbeh Jordana Belforta, ktorý sa preslávil ako Vlk z Wall Street. Rovnako veľkolepý a košatý je aj film, ktorý líči vzostup a pád gangstra modernej doby práve podľa Belfortovho skutočného príbehu. Peniaze, ženy, večierky, sex, drogy a zasa peniaze, výstrednosti, ktoré si ani nedokážeme predstaviť. Bolo to legálne? Ani náhodou! Film Vlk z Wall Street prináša príbeh z čias, keď na Wall Street vládli pravidlá Divokého západu. Len namiesto pištoľníkov na koňoch sa tu preháňajú jachty a nahé blondínky a namiesto prachu nad prériou víria vzduchom bankovky.  Film režíroval Martin Scorsese podľa scenára Terrenca Wintera, v hlavnej úlohe zažiaril Leonardo DiCaprio, ktorý za svoje stvárnenie Vlka získal aj Zlatý glóbus 2014 za najlepší herecký výkon vo filme.

Štvrtok 11.9.2014 o 20,30 h

PRED POLNOCOU (BEFORE MIDNIGHT), US, 2013, 108 min., romantická dráma

Príbeh Američana Jesseho a Francúzky Celine začal pred takmer dvadsiatimi rokmi letmým stretnutím vo vlaku a jednou nezabudnuteľnou nocou, po ktorej sa ich životy opäť rozišli (Pred úsvitom, 1995). Znovu sa stretli po deviatich rokoch v Paríži a pochopili, že k sebe patria (Pred súmrakom, 2004). Teraz ich príbeh pokračuje. Jesse a Celine sú manželia a vychovávajú dve dcéry. Obaja sú starší, múdrejší, ale aj viac stratení. Spoločne trávia letnú dovolenku v slnečnom Grécku. Jesse tú hľadá inšpiráciu pre ďalšiu knihu, ale Celine už unavuje byť stále zvodnou francúzskou múzou.  Réžia: Richard Linklater, scenár: Richard Linklater, Julie Delpy, Ethan Hawke,  hrajú: Julie Delpy, Ethan Hawke, Seamus Davey-Fitzpatrick…

Piatok 12.9. o 20,30 h

V ZAJATÍ DÉMONOV (THE CONJURING), US, 2013, 112 min, horor.

Hororová snímka V zajatí démonov rozpráva príbeh inšpirovaný skutočnými udalosťami. Svetovo uznávaný vedecký pár zaoberajúci sa výskumom paranormálnych javov, Ed a Lorraine Warrenovci, je naliehavo privolaný na pomoc rodine, ktorú terorizujú temné sily. Ed a Lorraine ešte netušia, že na osamotenej farme, kde rodina žije, ich čaká najdesivejší prípad v kariére. Pozoruhodný horor pohrávajúci sa s klišé a ponúkajúci neobvyklý pohľad na vývoj tohto žánru. Réžia: James Wan, scenár: Chad Hayes, Carey Hayes ,hrajú: Vera Farmiga, Patrick Wilson…

Nedeľa a pondelok budú patriť domácej produkcii. Posledným filmom víkendu bude slovenská hororová komédia SOCIALISTICKÝ ZOMBI MORD  – od mladých neprofesionálnych tvorcov, ktorá na domácej scéne vyvolala prekvapenie a rešpekt. PNKy Cinema ukončí v pondelok SK/CZ aktuálna spoločenská dráma KANDIDÁT o kampani prezidentského kandidáta. Viac informácií prinesieme už zajtra v ďalšom článku.

(Texty Cinematik/red, video: oficiálne trailery)

 

REKLAMA

pnky_1-ab-contact-sept

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972