Aktuality

Kino oslávilo štvrťmilión divákov

By 7. januára 20129 januára, 2012No Comments

Od mája 2003, kedy bola dokončená rekonštrukcia, navštívilo kino Fontána 250 tisíc divákov. 7. januára prišli na filmové predstavenie Adriana Šliková s dcérou Emou, ktoré mali to šťastie, že jedna z nich bola štvrťmilióntou návštevníčkou kina.

[singlepic id=24148 w=320 h=240 float=left]„Do tohto počtu sme rátali iba platiacich divákov. Takže sme do toho nerátali podujatia, ktoré robíme s inými subjektami, ako sú filmové prehliadky, festivaly a podobne,“ povedal prekvapeným návštevníkom detského predstavenia vedúci kina Jozef Valachovič. Potom prečítal číslo šťastnej vstupenky.

Jej držiteľky Adriana a Ema Šlikové dostali niekoľko voľných lístkov do kina na najbližšie tri mesiace a predplatné týždenníka Piešťanský týždeň. Malú Emu potešil plyšový kocúr v čižmách, pretože práve túto rozprávku v trojrozmernom formáte vo Fontáne zakrátko premietali.

„Na Kocúra v čižmách ideme prvýkrát. Chceli sme to vidieť 3D, a tak to skúšame aj v Piešťanoch. Doteraz sme chodievali na 3D do Trnavy,“ povedala Adriana Šliková a dodala, že sú častými návštevníčkami detských predstavení.

Podľa vedúceho kina Jozefa Valachoviča stúpol po zavedení digitálneho predstavenia počet divákov. „Videli sme to napríklad na Tintinovi. Premietali sme ho ešte v klasickom formáte, ale neskôr na 3D projekciu prišiel zhruba štvornásobok.

Text a foto: M. Palkovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972