Vo štvrtok 31. augusta o 13. hodine bola do užívania slávnostne odovzdaná zmodernizovaná kinosála kina Fontána. Kompletnou výmenou prešlo 262 sedadiel. Jedno z najnavštevovanejších jednosálových kín na Slovensku vymenilo sedadlá po štrnástich rokoch. 

Výmena stála 48 470 eur bez DPH. Polovicu sumy zaplatil Audiovizuálny fond, desiatimi tisícmi eur po odsúhlasení zastupiteľstvom finančne pomohlo mesto a zvyšok uhradilo Mestské kultúrne stredisko (MsKS) z ušetrených peňazí v rezervnom fonde.

„Dnes ukončujeme malú etapu kina Fontána, ktorá trvala štrnásť rokov a začíname novú. (…) Dúfam, že aj v dnešnej dobe masmédií a počítačov bude mať kino Fontána v živote Piešťancov a návštevníkov Piešťan stále svoje miesto,“ uviedol prednosta mestského úradu Eduard Strapatý.

„Nebolo ľahké vybrať firmu, ktorá by dodala kvalitné sedačky. S kolegami sme chodili po rôznych kinách a pozerali, ktoré má aké vybavenie. Samozrejme, navštívili sme firmy, dali sme výberové konanie a sme radi, že sme vybrali firmu Kino export,“ prezradila riaditeľka MsKS Marta Jurčová. Verí, že nové sedadlá vydržia ešte dlhšie ako pôvodné.

„Pevne dúfam, že budeme mať zodpovedných návštevníkov kinosály a že si budú vážiť túto nemalú investíciu. Staré sedadlá sme mali v takom stave, že už boli rozrezané alebo takmer rozobrané. Museli sme ich neustále opravovať. Máme naozaj dobrú návštevnosť filmových predstavení a dúfam, že výmenou kresiel, na ktorých sa naozaj fantasticky sedí, sa ešte zvýši,“ dodala Marta Jurčová.

„Ďakujem pani riaditeľke, že sme komunikovali veľmi stručne, žiadna zložitosť, všetko fungovalo. Hosťom kina prajem spokojnosť. Ešte raz ďakujem, rád sa sem budem vracať,“ prihovoril sa divákom Josef Vojtek, konateľ spoločnosti Kino-export, ktorá sa zaoberá výrobou sedadiel pre kinosály, divadlá a hotely.

Výmena sedadiel prebehla pomerne rýchlo – práce trvali len dva dni. Okrem toho pracovníci MsKS Piešťany vymaľovali zadnú stenu. Prví návštevníci vyskúšali nové sedadlá počas sledovania filmu Hurvínek a kúzelné múzeum o 15.30 hod.

-vv-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972