V stredu 13. februára 2019 o 16,30 h si otužilci v Piešťanoch pripomenú nedožité 95. narodeniny najstaršieho slovenského otužilca podujatím Kevanova stovka.  Karol Kevan nás opustil 15. septembra v roku 2017. Štart je na nábreží Váhu, za hotelom Magnólia.
Je to aj spomienka na začiatok jeho otužovania. Na svoje 41. narodeniny v roku 1965 dokázal rodine, kolegom z práce, že sa bude kúpať vo Váhu. Odvtedy tri desiatky rokov plával sám v čase aj nečase vo vlnách Váhu. Neskôr sa k nemu pridávali ďalší plavci.

„Videl som Karola Kevana behať na bežkách len v plavkách a rukaviciach. Neskôr sme už spolu plávali, a tak sme aj skúšali ranné tréningy, pred prácou, za šera, v studenom Váhu vo februári, až 3 krát v týždni. Karol išiel domov odpočívať aj ja s ďalším plavcom do práce,“ spomína Martin Valo. „Bol všestranný športovec a navyše vegetarián. Spolu sme absolvovali aj súťaž Železného muža, prvý pretek na Slovensku v roku 1982, mal som osemnásť a Karol bol o 40 rokov starší, ale na bicykli sme išli v jednom tempe,“ dodáva organizátor podujatia.

TS Ilustr. foto: -th-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972