KDH predstavilo kandidátov na poslancov a značku Naše Piešťany

KDH predstavilo kandidátov na poslancov a značku Naše Piešťany

22. júna 2018 Off Od PNky.sk

Kresťanskodemokratické hnutie ako prvé v Piešťanoch predstavilo vo štvrtok 21. júna svojich kandidátov na poslancov mestského zastupiteľstva a vízie pre komunálne voľby, ktoré sa uskutočnia začiatkom novembra. V mestskom parku pri amfiteátri sa pred novinárov postavila osmička kandidátov na poslancov vrátane dvoch doterajších, Andreja Klapicu a Mariána Urbánka. Kandidáta na post primátora KDH zatiaľ nepredstavilo, čaká a na výsledky prieskumu a chce rokovať s ďalšími kresťanskými kandidátmi.
 

Okrem ľudí boli predstavené štyri hlavné body programu zoskupenia Naše Piešťany vytvoreného stranou, prezentujúceho sa ako kolektív Piešťancov, ktorí chcú Piešťany posúvať dopredu spoločnými silami. Jednou témou, ktorej by sa chceli venovať, je sociálna oblasť a zdravotníctvo, druhou šport, treťou bezpečnosť a štvrtou cestovný ruch.

O sociálnej oblasti hovoril Ján Krupa, aktuálne člen komisie MsZ pre zdravotníctvo, sociálne veci a bývanie. Okrem iného spomenul riešenie zariadení pre seniorov, či vybudovanie komunitného centra na sídlisku A. Trajan, pomenované aj v Pláne sociálneho a hospodárskeho rozvoja mesta Piešťany, ktorý bol spracovaný v uplynulých rokoch.

Téme športu sa má venovať Adam Šebeňa pôsobiaci ako hokejový tréner. Podľa jeho slov je prioritou, aby vzniklo združenie, kde budú zástupcovia športových klubov, aby mohli komunikovať s mestom a dávať požiadavky a argumenty. Na otázku, či ide o nové združenie, alebo má na mysli už vznikajúcu Asociáciu športových klubov Piešťany, ktorá je tesne pred registráciou stanov, potvrdil, že týmto združením má byť AŠK PN. Ďalšou prioritou má byť spolupráca s podnikateľmi, ktorí dostávajú zákazky od mesta. „Nejaké percento týchto pracovných príležitostí by mali a mohli posunúť do športových klubov, samozrejme, ktoré si  nejako navolia, alebo vyberú,“ povedal A. Šebeňa.

Bezpečnosť má z predstavenej kandidátky na starosti Peter Müller, ktorý za KDH momentálne pôsobí v komisii MsZ pre bezpečnosť a verejný poriadok. „Mnohí z nás si myslia, že bezpečnosť je záležitosť bezpečnostných zložiek, z jednej časti je to pravda, aj s tým súhlasím. Z druhej časti treba povedať, že za bezpečnosť je zodpovedný každý z nás. V dnešnom modernom svete je potrebné budovať takzvané inteligentné mestá,“ povedal P. Müller. Na mysli tým mal využitie moderných aplikácií, ktoré online dokážu poskytnúť informácie bezpečnostným zložkám. Kandidát KDH hovoril tiež o potrebe riešenia systému parkovania v meste, či zavedení SMS parkovania, ktoré Piešťany stále nemajú. Mestské zastupiteľstvo v tomto volebnom období síce prijalo uznesenia, ktoré ukladajú úradu, a tým aj vedeniu mesta, riešiť túto problematiku, tí však v tejto veci zatiaľ veľa neurobili.

Dušan Daniška hovoril na tlačovej konferencii o otázkach cestovného ruchu. Ideou je, aby sa cestovný ruch v Piešťanoch začal oslobodzovať od závislosti na kúpeľoch. Piešťany si predstavuje ako mesto konferencií, ktoré nie sú závislé na sezónnosti. D. Daniška rovnako prezentoval myšlienku pritiahnutia investorov, ktorí by priniesli prácu s vyššou pridanou hodnotu a spoluprácu so školami.

Marián Urbánek, ktorý je aktuálne členom MsZ sa vyjadril, že nemá rád spojenie, skapal pes. Podľa neho sú v tomto ohľade v porovnaní si inými mestami na tom dobre, pričom však vždy je čo zlepšovať. Problém vidí v tom ako funguje, respektíve nefunguje, mestský úrad. Spomenul tiež fungovanie stavebného úradu, ktorý nedokáže plniť zákonné termíny a občania sa naň opakovane sťažujú.

Lukáš Stredanský ako obyvateľ sídliska Trajan spomenul potrebu spojenia sídliska s vybudovanými chodníkmi a cyklochodníkom okolo potoka Dubová, ako aj riešenie otázky Malej Vrbiny, ktorá je podľa neho momentálne spustnutá a obyvatelia ju v minulosti viac využívali.

Ďalšími kandidátmi strany sú Radko Krivoklátsky, Igor Glos a Matej Nikodém.

-th-