Connect with us

Aktuality

Kde si môžete užiť deň detí?

Published

on

Okrem bohatého programu na Námestí slobody v Piešťanoch pripravili zábavné a súťažné podujatia pre najmenších aj Park miniatúr Podolie a Hrad Beckov.Oslavy Medzinárodného dňa detí si môžete so svojimi ratolesťami užiť už počas tohto víkendu. 

MDD14-mpetlak-17 

V meste Piešťany na deti počas MDD čakajú dve bábkové predstavenia,  vystúpenie Viki a Klárky, Hopa a malých huncútov či Hany Motane, kúzelnícka šou, minidiskotéka s maskotom a ako bodka za pestrým dňom aj koncert Denisa Lacha v sobotu a speváčky Aless v nedeľu. „Pikoškou“ bude jazda na dopravnom ihrisku, dokonca s vlastným policajným sprievodom a nebudú chýbať ani nafukovacie hrady či súťaže s moderátorom, ale tiež umelecké maľovanie na tvár, kreatívne tvorivé dielne a balónové kreácie v Auparku. Všetky atrakcie sú zdarma.

program_mdd_2015

Park miniatúr v neďalekom Podolí zasa pripravil Rozprávkovú cestu Kráľovstvom hradov, kde sa deti stretnú s naozajstnými s rozprávkovými bytosťami – Popoluškou, ježibabou, ale i šašom či múdrou sovou. Okrem prehliadky slovenských hradov s mapou rozprávkovej cesty  si užijú hry, súťaže a pasovačku do Pážacieho stavu.

Pozvánka Deň detí-page-001

Hrad Beckov zasa chystá dobový tábor či šermiarsku arénu, chodúle aj katapulty či súboj s drakom. Deti si môžu zastrielať z luku či zašermovať a na programe sú aj bábkové divadlá – o Šľahačkovom kráľovstve, Ako ježibaba syna ženila či Ako si Čimo hľadal kamaráta. Rovnako nebudú chýbať súťaže ani sladké odmeny.

beckov

Program Hradu Beckov:

Sobota 30.5.2015 od 10:00 – 17.00

Dobový tábor, hry a súťaže pre deti za sladké odmeny: šermiarska aréna, bojová klada, chodúle, detské katapulty, súboj s drakom, streľba z luku

11:30 Šľahačkové kráľovstvo. O tom, ako to chodí, keď drak unesie princeznú, už všetci vieme. Ale viete si predstaviť, čo sa stane, ak drak unesie kráľa a nezbedná princezná ostane doma? V našej rozprávke sa to dozviete!

12:30 Ako ježibaba syna ženila. Zlý čert z horúcich pekiel potrebuje pomoc od svojej starej známej ježibaby. Za protislužbu má nájsť nevestu pre ježibabinho syna Nemehla. Podarí sa mu to?

14:30 Súťaž v šerme pre deti i dospelých

15:30 Šľahačkové kráľovstvo

16:30 Súťaž v behu na chodúľoch pre deti i dospelých

17:30 Rytiersky turnaj. Udatní rytieri z celého šíreho sveta sa zídu na Beckove, aby bojovali o ruku krásnej princeznej.

Nedeľa 31.5.2015
Súťaže pre deti za sladké odmeny počas celého dňa: v behu na chodúľoch, v streľbe z luku, najkrajší nakreslený hrad Beckov

Čítanie rozprávok a povestí o 10:30, 12:30, 13:30, 14:30 a 16:30. Deti môžu porozprávať svoju najobľúbenejšiu rozprávku.

Bábkové divadielko Severka:  „Ako si Čimo hľadal kamaráta“ o : 11:30 a 15:30. Vrabček Čimo vyletel z hniezda a vybral sa do sveta. Nájde si tam kamarátov? Interaktívne predstavenie pre deti plné tancovania, spievania a zábavy.

REKLAMA

bio dia web baner 300x300 maj18

Sobota 30. mája bude patriť deťom aj vo Veselom počas Jahodového dňa. Okrem súťaží v jedení jahôd, tvorivých dielní či pohybových hier budú mať k dispozícii aj obriu šmykľavku, maxipieskovisko či rodeo býka. Spanilú jazdu predvedie popoludní klub motorkárov Rafael.

501b77353c (1)

Oslavy budú pokračovať aj začiatkom týždňa, v pondelok 1. takto pozýva všetky deti aj rodičov do svojich priestorov piešťanský DOMOSS: „Budeme sa blázniť v našom skákacom hrade, vycestujeme do rozprávky s farbičkami a krásnymi omaľovánkami. Na všetky usmiate deti čakajú balóniky, kľúčik k skrinke plnej sladkostí a kakauko na posilnenie. Každý účastník Dňa detí v Domosse, malý či veľký, dostane  diplom na vyfarbenie.“

-red-, foto: M. Petlák

Continue Reading

Aktuality

Veľkú noc sprítomňuje pri kostole sv. Štefana aj nasvietený kríž

Published

on

By

Po scéne z Kalvárie, ktorou sa členky Materského centra Úsmev a dobrovoľníci snažili navodiť a priblížiť veľkonočnú atmosféru, pripravili aj ďalšiu symbolickú výzdobu. Pri severných dverách kostola sv. Štefana postavili nasvietený kríž symbolizujúci utrpenie i nádej Veľkej noci.

Hoci sa v posledných dňoch pandemická situácie pomaly zlepšuje, stále je otázne, či bude možné sláviť Veľkonočné sviatky počas obradov prístupných verejnosti. I preto zástupkyne Materského centra Úsmev a ďalší dobrovoľníci rozmýšľali už vopred ako pomôcť pri prežívaní sviatkov. Ich kreativita je známa, a tak i tento raz prišli so zaujímavými nápadmi.

Inštalácia scény z kalvárie pri farskom dvore už niekoľko týždňov  nabáda ľudí zastaviť sa a zamyslieť. Rodiny s deťmi ju majú ako cieľ svojej vychádzky, keď rodičia môžu deťom priblížiť, čo sa dialo počas veľkonočného trojdnia.

Kríž stojaci na Mariánskom námestí pri severných dverách kostola sv. Štefana prináša svetlo. Svetlo nádeje, že po smrti prichádza zmŕtvychvstanie a nový život. Veriaci pri ňom môžu rozjímať nad veľkonočnými udalosťami zo svojej perspektívy, ale prináša dôvod na zamyslenie i pre neveriacich.

-th-

 

Continue Reading

Aktuality

Hygienik neodporúča otvorenie piešťanských škôl a škôlok v plnom rozsahu

Published

on

By

Epidemiologická situácia v okrese Piešťany sa zlepšila, ale regionálny hygienik neodporúča otvorenie škôl a škôlok v plnom rozsahu. Prezenčnú výučbu až po veľkonočných sviatkoch avizuje aj trnavská radnica. Hlohovec s ňou začína už od pondelka 22. marca.

Ešte jeden alebo dva týždne budú školy a škôlky v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Piešťany otvorené iba pre deti rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. V závere včerajšieho (18. 3.) rokovania mestského zastupiteľstva to povedal primátor Peter Jančovič.

Piešťanský región bude podľa COVID automatu od 22. marca zaradený medzi okresy s III. stupňom varovania (bordové), v ktorom je povolené prezenčné vyučovanie v materských školách aj na I. stupni základných škôl. Taktiež sa môžu do lavíc vrátiť deti, ktoré sa nevedia učiť dištančne aj žiaci koncových ročníkov základných a stredných škôl. Rozhodnutie je na zriaďovateľoch, ktorí by sa mali riadiť stanoviskom hygienika.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporúča v okrese Piešťany prevádzkovať prezenčnú výučbu od 22. marca. Pre okresy Trnava a Hlohovec je jeho stanovisko miernejšie.

Piešťanská radnica preto otvorenie škôl nateraz odkladá. „Incidencia je u nás vyššia ako v Hlohovci a v Trnave, ale situácia sa zlepšuje. Keď som sa o tom rozprával s regionálnym hygienikom, povedal, nech počkáme,“ vysvetlil primátor Peter Jančovič s tým, že by to malo trvať ešte jeden až dva týždne.

V takom prípade by sa deti vrátili do materských škôl a na I. stupeň základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Piešťany až po veľkonočných sviatkoch, teda 7. apríla.

O tomto termíne hovorí aj trnavská radnica s tým, že otvorenie by znamenalo okamžitý nárast mobility. Mesto Hlohovec začína s prezenčnou výučbou už 22. marca.

O rovnakom dátume začiatku prezenčnej výučby študentov končiacich ročníkov stredných škôl vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti informoval Trnavský samosprávny kraj (TTSK). Dohromady ich je približne 3 400. Školy sú od nich oprávnené žiadať potvrdenie o negatívnom výsledku testu na ochorenie covid-19, ktorý nie je starší ako sedem dní.

„V interiéri zároveň platí povinnosť prekrytia horných dýchacích ciest respirátorom triedy minimálne FFP2. V školách budú platiť prísne hygienické a protiepidemiologické opatrenia. Situáciu v súvislosti s nástupom do škôl bude župa monitorovať a v prípade potreby operatívne prijímať ďalšie opatrenia,“ uviedol Stanislav Pravda, riaditeľ Odboru školstva Úradu TTSK.

Kraj zatiaľ neobnoví prevádzku školských internátov okrem ubytovania študentov končiacich ročníkov stredných zdravotníckych škôl. Jednotlivé stredné školy budú zisťovať záujem žiakov aj učiteľov o stravovanie a podľa toho prispôsobia otváranie jedální.

Vyučovací proces študentov nekončiacich ročníkov 50 župných stredných škôl bude pokračovať dištančnou formou aj po pondelku 22. marca. Župa po dohode so zmluvnými dopravcami posilní vybrané prímestské autobusové spoje zabezpečujúce dopravu študentov do a zo škôl.

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Aktuality

Testovacie miesto v Kine Fontána bude otvorené aj najbližší víkend

Published

on

By

Rovnako ako počas uplynulých víkendov otvorí radnica odberné miesto v Kine Fontána aj 20. a 21. marca. Vyšetrenie na ochorenie covid-19 pomocou antigénového testu tam budú robiť na základe rezervácie. Objednať si presný termín vopred je potrebné aj v ostatných mobilných odberných miestach (MOM) fungujúcich v meste Piešťany.

Odberné miesto v Kine Fontána (Beethovenova 8) bude otvorené v sobotu a v nedeľu 20. a 21. marca od 8.00 do 20.00 h (s prestávkami pre personál v časoch 11.00 – 12.00 h a 17.00 – 18.00 h). Možnosť rezervovať si presný termín bude spustená v piatok 19. marca o 12.50 h na tejto adrese: https://services.bookio.com/mesto-piestany/widget

Termíny vo všetkých ostatných MOM fungujúcich v meste Piešťany je nutné si vopred rezervovať na korona.gov.sk. Bez nutnosti rezervácie aktuálne funguje MOM vo Vrbovom.

Hotel Granit (Kúpeľný ústav F. E. Scherera), Teplická 81, Piešťany, pondelok – sobota od 8.00 do 16.00 h

Napoleonské kúpele, Kúpeľný ostrov, Piešťany, pondelok – sobota od 10.00 do 18.00 h

Unimobunka pri OD Prior, Andreja Hlinku 46, Piešťany, pondelok – piatok od 11.30 do 15.30 h a od 16.00 do 20.00 h, sobota od 8.00 do 12.00 h a od 12.30 do 16.30 h

Unimobunka pri predajniach Topsport a Charvát, Ulica A. Hlinku 7053/48, Piešťany, pondelok až sobota od 8.00 do 12.00 h a od 12.15 do 16.15 h

Parkovisko pri poliklinike, Rekreačná 2, Piešťany, pondelok – streda, piatok – nedeľa od 8.00 do 16.00 h, štvrtok od 8.00 do 18.00 h

Auto City Vrbové, Nám. J. Emanuela 310/26, 922 03 Vrbové, utorok – nedeľa od 9.00 do 12.00 a od 13:00 do 18.00 h

Text: Martin Palkovič Zdroj: piestany.sk, health.gov.sk

Continue Reading

Reklama

Populárne články