Okrem bohatého programu na Námestí slobody v Piešťanoch pripravili zábavné a súťažné podujatia pre najmenších aj Park miniatúr Podolie a Hrad Beckov.Oslavy Medzinárodného dňa detí si môžete so svojimi ratolesťami užiť už počas tohto víkendu. 

MDD14-mpetlak-17 

V meste Piešťany na deti počas MDD čakajú dve bábkové predstavenia,  vystúpenie Viki a Klárky, Hopa a malých huncútov či Hany Motane, kúzelnícka šou, minidiskotéka s maskotom a ako bodka za pestrým dňom aj koncert Denisa Lacha v sobotu a speváčky Aless v nedeľu. „Pikoškou“ bude jazda na dopravnom ihrisku, dokonca s vlastným policajným sprievodom a nebudú chýbať ani nafukovacie hrady či súťaže s moderátorom, ale tiež umelecké maľovanie na tvár, kreatívne tvorivé dielne a balónové kreácie v Auparku. Všetky atrakcie sú zdarma.

program_mdd_2015

Park miniatúr v neďalekom Podolí zasa pripravil Rozprávkovú cestu Kráľovstvom hradov, kde sa deti stretnú s naozajstnými s rozprávkovými bytosťami – Popoluškou, ježibabou, ale i šašom či múdrou sovou. Okrem prehliadky slovenských hradov s mapou rozprávkovej cesty  si užijú hry, súťaže a pasovačku do Pážacieho stavu.

Pozvánka Deň detí-page-001

Hrad Beckov zasa chystá dobový tábor či šermiarsku arénu, chodúle aj katapulty či súboj s drakom. Deti si môžu zastrielať z luku či zašermovať a na programe sú aj bábkové divadlá – o Šľahačkovom kráľovstve, Ako ježibaba syna ženila či Ako si Čimo hľadal kamaráta. Rovnako nebudú chýbať súťaže ani sladké odmeny.

beckov

Program Hradu Beckov:

Sobota 30.5.2015 od 10:00 – 17.00

Dobový tábor, hry a súťaže pre deti za sladké odmeny: šermiarska aréna, bojová klada, chodúle, detské katapulty, súboj s drakom, streľba z luku

11:30 Šľahačkové kráľovstvo. O tom, ako to chodí, keď drak unesie princeznú, už všetci vieme. Ale viete si predstaviť, čo sa stane, ak drak unesie kráľa a nezbedná princezná ostane doma? V našej rozprávke sa to dozviete!

12:30 Ako ježibaba syna ženila. Zlý čert z horúcich pekiel potrebuje pomoc od svojej starej známej ježibaby. Za protislužbu má nájsť nevestu pre ježibabinho syna Nemehla. Podarí sa mu to?

14:30 Súťaž v šerme pre deti i dospelých

15:30 Šľahačkové kráľovstvo

16:30 Súťaž v behu na chodúľoch pre deti i dospelých

17:30 Rytiersky turnaj. Udatní rytieri z celého šíreho sveta sa zídu na Beckove, aby bojovali o ruku krásnej princeznej.

Nedeľa 31.5.2015
Súťaže pre deti za sladké odmeny počas celého dňa: v behu na chodúľoch, v streľbe z luku, najkrajší nakreslený hrad Beckov

Čítanie rozprávok a povestí o 10:30, 12:30, 13:30, 14:30 a 16:30. Deti môžu porozprávať svoju najobľúbenejšiu rozprávku.

Bábkové divadielko Severka:  „Ako si Čimo hľadal kamaráta“ o : 11:30 a 15:30. Vrabček Čimo vyletel z hniezda a vybral sa do sveta. Nájde si tam kamarátov? Interaktívne predstavenie pre deti plné tancovania, spievania a zábavy.

REKLAMA

bio dia web baner 300x300 maj18

Sobota 30. mája bude patriť deťom aj vo Veselom počas Jahodového dňa. Okrem súťaží v jedení jahôd, tvorivých dielní či pohybových hier budú mať k dispozícii aj obriu šmykľavku, maxipieskovisko či rodeo býka. Spanilú jazdu predvedie popoludní klub motorkárov Rafael.

501b77353c (1)

Oslavy budú pokračovať aj začiatkom týždňa, v pondelok 1. takto pozýva všetky deti aj rodičov do svojich priestorov piešťanský DOMOSS: „Budeme sa blázniť v našom skákacom hrade, vycestujeme do rozprávky s farbičkami a krásnymi omaľovánkami. Na všetky usmiate deti čakajú balóniky, kľúčik k skrinke plnej sladkostí a kakauko na posilnenie. Každý účastník Dňa detí v Domosse, malý či veľký, dostane  diplom na vyfarbenie.“

-red-, foto: M. Petlák

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972