Aktuality

Katolíci vyzývajú k spolupatričnosti v cirkvi

By 24. decembra 201226 decembra, 2012No Comments

Kňazi aj laici majú potrebu verejne vyjadriť podporu Svätému otcovi i slovenským biskupom v súvislosti s odvolaním Róberta Bezáka.

„Chceme sa s rozhodnosťou ohradiť proti jednostrannému, tendenčnému a redukovanému hanobeniu Cirkvi na Slovensku a jej predstaviteľov, ktorá je stavaná do pozície skostnatelej, mocenskej, uzavretej a neľudskej inštitúcie, v protiklade s postavou Mons. Róberta Bezáka, ktorý je stavaný mediálne do pozície biskupa s “ľudskou tvárou”, ktorý je jedinou pozitívnou postavou Cirkvi na Slovensku a ktorý bol “umlčaný zo závisti”. So žiaľom konštatujeme, že niektorí členovia katolíckej Cirkvi vnášajú do sŕdc veriacich pochybnosti o samotnej hierarchii Cirkvi a vyvolávajú voči nej nedôveru,“ píše sa výzve zverejnenej na ipetitions.com.

Prvými signatármi sú farári v Senci Juraj Vittek a Tomáš Krampl, dekan v Podunajských Biskupiciach Jozef Vadkerti a ďalší. Doteraz je pod výzvou vyše 700 podpisov.

Podľa signatárov je v cirkvi mnoho otvorených, vzdelaných a moderných klerikov i laikov. „Na Slovensku máme stovky kňazov a množstvo biskupov, ako i laikov, blízkych Bohu i ľuďom, ktorí dennodenne pracujú pre dobro cirkvi, ktorí však nezabúdajú na nadprirodzený poklad, ktorý im bol zverený a na vlastnú povahu cirkvi. Chceme im vyjadriť svoju úctu a podporu. Sme presvedčení, že veriaci na Slovensku majú schopnosť zorientovať sa v tejto delikátnej a bolestivej situácii a prejavia svoju spolupatričnosť s cirkvou,“ píše sa vo výzve. Celý text nájdete tu.

Autor: Martin Palkovič

REKLAMA

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972