Pre blížiace sa novembrové komunálne voľby bol kľúčovým dátumom 11. september. Do polnoci mohli podať záujemcovia o posty poslancov a miesto primátora svoje kandidátne listiny. Politické strany mohli do tohto termínu podať svoje návrhy na členov mestskej volebnej komisie a   okrskových komisií.

Mestská volebná komisia by mohla podľa našich informácií zasadnúť vo štvrtok 13. septembra, zložiť sľub a začať s kontrolou, či boli splnené všetky náležitosti zo strany kandidátov, aby sa mohli uchádzať o posty vo voľbách 10. novembra. Na oficiálne zverejnenie kandidátov si tak budeme musieť ešte chvíľu počkať.

Zatiaľ z medializovaných informácií a z vyjadrení na sociálnych sieťach vieme, že o post primátora Piešťan majú záujem Pavol Vermeš (vedúci právneho oddelenia MsÚ Piešťany), Zuzana Svrčeková (ekonómka) a Peter Jančovič (environmentalista, poslanec MsZ), všetci ako nezávislí kandidáti. Podpisy na podporu kandidatúry zbierali aj Miloš Tamajka (primátor), Roman Chudý (advokát) a Martin Valo (viceprimátor). Títo zatiaľ nijakým spôsobom inak svoju kandidatúru neoznámili verejnosti.

Podľa našich informácií by mal byť siedmym kandidátom na post piešťanského primátora Stanislav Polonský, za stranu Národná koalícia. Je možné, že kandidátne listiny podali aj ďalší záujemcovia, ktorí sa zatiaľ verejnosti neprezentovali.

Aktualizované 12.9.2018 10:35 h: Ďalším kandidátom na post hlavy mesta je podnikateľ Samuel Vavrík. Naznačil to dnešný ranným postom na sociálnej sieti a následne nám svoju kandidatúru potvrdil v telefonickom rozhovore. Kandiduje ako nezávislý.

Vo voľbách v roku 2014 kandidovalo 6 záujemcov o post primátora, pričom víťaz Miloš Tamajka získal od voličov 2817 hlasov. Na ďalších miestach skončili Tomáš Hudcovič (2631), Remo Cicutto (2274), Andrej Klapica (609), Ladislav Benedikovič (455) a Jarmila Staneková (279).

-th-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972