Rozhlas a televízia Slovenska rozbehla v pondelok 16. októbra sériu diskusií kandidátov na predsedov samosprávnych krajoch. Ako prví sa dozvedeli viac voliči z bratislavského regiónu, už dnes, v utorok 17. októbra sa predstavia záujemcovia o post župana Trnavského samosprávneho kraja. V relácii, ktorú bude o 20.10 hodine vysielať Dvojka a Rádio Regina by sa mali predstaviť Jaroslav Cehlárik, József Berényi, Konrád Rigó, Jozef Viskupič a Tibor Mikuš. V debate sa máte šancu dozvedieť nielen o cieľoch, ktoré chcú jednotliví kandidáti naplniť, dlhodobých víziách pre smerovanie kraja, ale aj kompetenciách a dôležitých témach. Reláciu bude moderovať Juraj Jedinák a Martin Strižinec.

„RTVS pristúpila k informovaniu verejnosti o voľbách do VÚC mimoriadne zodpovedne, pretože si uvedomuje ich dôležitosť a vplyv na každodenný život občanov. Pripravili sme informačnú a vysvetľujúcu kampaň o tom, aké sú kompetencie VÚC, ich práva a povinnosti. Rovnako sme pripravili sériu diskusných relácií v televíznej aj rozhlasovej časti, počas ktorých bude mať verejnosť možnosť spoznať názory jednotlivých kandidátov na predsedov VÚC v priamom prenose. Ide o logisticky aj organizačne náročnú záležitosť, v RTVS sme však plne pripravení na jej úspešné zvládnutie. Informácie budeme občanom prinášať nielen pred voľbami, ale aj počas volebného dňa a následne v nedeľu 5. novembra prinesieme rozsiahle analýzy volebných výsledkov,“ priblížil diskusie nový generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník.

Vysielať sa budú na Dvojke a na Rádiu Regina o 20.10 hodine v nasledovnom poradí:

17.10. Trnavský
18.10. Trenčiansky
20.10. Nitriansky
23.10. Žilinský
24.10. Banskobystrický
25.10. Prešovský
26.10. Košický samosprávny kraj

V deň volieb, sobotu 4. novembra, sú na Jednotke o 12:00, 16:00 a 22:20 naplánované mimoriadne spravodajské relácie, ktoré budú mapovať priebeh volieb. Rovnako sa o ich priebehu dozvedia poslucháči rozhlasového vysielania v pravidelných spravodajských reláciách, ako aj v rozšírených vydaniach Rádiožurnálu na Rádiu Slovensko o 7:00, 12:00, 18:00 a 22:00.

-lt/Zdroj: RTVS.sk/Foto: Rozhlas a televízia Slovenska, Jaroslav Cehlárik, József Berényi, Konrád Rigó, archív-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972