Kandidáti na post primátora Piešťan budú diskutovať v Elektrárni

Kandidáti na post primátora Piešťan budú diskutovať v Elektrárni

22. októbra 2018 Off Od PNky.sk

Siedmi kandidáti na funkciu primátora Piešťan z deviatich potvrdili záujem zúčastniť sa predvolebnej debaty, ktorú organizujú PNky.sk a zpiešťan.sk. Moderovať ju bude novinár Denníka N Andrej Sarvaš.

Peter Jančovič, Miroslav Juriš, Stanislav Polonský, Miloš Tamajka, Martin Valo, Samuel Vavrík a Pavol Vermeš sa stretnú v pondelok 29. októbra o 19.00 h v Elektrárni Piešťany, aby verejne prezentovali svoje názory a postoje pred komunálnymi voľbami. Účasť odmietli Roman Chudý a Zuzana Svrčeková.

V diskusii bude mať každý účastník stanovený rovnaký časový rozsah, v rámci ktorého môže odpovedať na otázky moderátora Andreja Sarvaša. Tie budú týkať najzávažnejších problémov nášho mesta. Cieľom je predstaviť riešenia, s ktorými sa chcú jednotliví kandidáti uchádzať o priazeň voličov. Diskusia by nemala byť konfrontačná, ale kandidáti by mal prezentovať vlastné postoje. Každý na to bude mať rovnaký časový limit.

Organizátori sa týmto spôsobom pokúsia pred voľbami otvoriť verejnú debatu o konkrétnych témach. Chcú tak prispieť k vyššej účasti Piešťancov na veciach verejných a vzbudiť ich záujem o komunálne voľby. Aj preto bude diskusia otvorená pre verejnosť. Stačí prísť 29. októbra pred 19.00 h do Elektrárne Piešťany alebo si ju pozrieť naživo prostredníctvom Facebooku, prípadne zo záznamu.

TS Ilustr foto: Martin Palkovič