Aktuality

Kamióny prúdia nezmyselne cez Piešťany aj naďalej

By 24. januára 2012No Comments

Ani štyri mesiace od rozhodnutia o zúžení ochranného pásma zdroja pitnej vody pri Veľkom Orvišti, neprestali autá s nebezpečným nákladomzaťažovať dopravu v Piešťanoch.

[singlepic id=15720 w=320 h=240 float=right]Už v lete minulého roku mali obyvatelia Žilinskej a Bratislavskej nádej, že im pod oknami prestane chodiť aspoň časť kamiónov. Dodnes musí každé auto s nebezpečným nákladom zísť z diaľnice a prejsť cez mesto. K nebezpečným nákladom patria aj pohonné látky, takže cez naše mesto prejdú skoro všetky zásoby čerpacích staníc na severnom Slovensku.

„Je to svojím spôsobom kuriozita, že do kúpeľného mesta, kde sú podzemné zdroje termálnej vody, schádzajú všetky kamióny s nebezpečným nákladom,“ povedal v júni vedúci odboru civilnej ochrany a krízového riadenia Obvodného úradu v Piešťanoch Igor Košík. Podľa jeho poznatkov je diaľnica projektovaná tak, aby sa zabránilo malým únikom nebezpečných látok.

Obvodný úrad životného prostredia Piešťany začal v lete konanie, ktoré mohlo roky trvajúcu nezmyselnú situáciu napraviť. V októbri prišlo rozhodnutie o zúžení ochranného pásma zdroja pitnej vody pri Veľkom Orvišti tak, aby sa po diaľnici mohol prevážať nebezpečný náklad.

Odbor dopravy MsÚ dal následne podnet Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) na zmenu dopravného značenia. Podľa hovorcu Marcela Jánošíka Národná diaľničná spoločnosť požiadala ministerstvo dopravy o určenie  použitia dopravného  značenia. Na otázku kedy sa doprava v Piešťanoch konečne odľahčí, hovorca NDS odpovedal: „K zmene môže  prísť až  po  vydaní vyššie  uvedeného  určenia  použitia dopravného značenia.“ Tomu však bude ešte predchádzať odsúhlasenie Prezídiom policajného zboru SR. NDS bude konať až potom, keď obdrží stanovisko ministerstva dopravy. Žiadny konkrétny termín zatiaľ nie je známy.

Text a foto: Martin Palkovič

 

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972