AktualitySamospráva

K fitnes prvkom pri Dubovej pribudli už aj koše a lavičky

By 27. novembra 2013No Comments

Na parkový mobiliár v okolí revitalizovaného potoka čakala verejnosť dva roky. V mestskom rozpočte sa konečne našiel dostatok finančných prostriedkov a od konca októbra stoja v úseku od Veternej ulice po Lodenicu nové lavičky, odpadkové koše aj piknikové stoly.

[singlepic id=49205 w= h= float=center]

Podľa informácií od hovorkyne mestského úradu Barbory Piovarčiovej sa v tomto prípade elektronická aukcia nekonala, pretože sa do súťaže prihlásil iba jeden dodávateľ. Podľa elektronicky zverejnenej faktúry ním boli Ing. Andrej Kulla – Ing. Katarína Kullová z Bratislavy. Za 13 lavičiek s operadlom, 7 odpadkových košov a 4 piknikové sedenia zaplatila samospráva 16 980 eur. Pôvodne bolo na tento účel vyhradených 20-tisíc.

„Projekt v tejto časti obsahoval ešte detské ihrisko na druhej strane toku, potočisko, múrik z drôtokamenného materiálu a drevenú lávku s vyhliadkou,“ uviedla hovorkyňa radnice a dodala, že vybudovanie týchto prvkov nie je v najbližších plánoch radnice.

„Hľadajú sa skôr možnosti ako vybudovať ďalšie úseky a to od trafostanice smerom na Ulicu Dominika Tatarku popod most k takzvanému Mikrorajónu. Chodník pre peších a cyklistov sa projektuje v úseku od Teplickej po Ulicu Andreja Hlinku,“ uzavrela Barbora Piovaričová.

Text a foto: Martin Palkovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972