Aktuality

K bezpečnosti detí má prispieť dopravné ihrisko

By 31. januára 2013No Comments

Deti nemajú základné poznatky z oblasti dopravnej výchovy. Napraviť to má prenosné ihrisko mestskej polície.

[singlepic id=39588 w=520 h=340 float=center]

 

Vedia, že po prechode smú ísť iba na zelenú, ale zabúdajú sa obzrieť doľava a doprava, skôr než vstúpia na prechod. Pre deti môže byť táto chyba fatálna. Podľa štatistík zomrie ročne na slovenských cestách 60 detí. Takmer polovicu nehôd, ktoré zapríčinia chodci, majú na svedomí deti.

Napraviť to má dopravná výchova, ktorá sa po rokoch vracia na školy. Pomáhať budú aj mestskí policajti, ktorí vlani získali dotáciu od ministerstva vnútra na prenosné dopravné ihrisko. Spolu so značkami a ďalším príslušenstvom dosiahli náklady na túto pomôcku 2 500 eur. Na jej financovaní sa podieľala aj samospráva.

Ihrisko si v tomto roku ako prví vyskúšali žiaci Základnej školy na Holubyho ulici. „Základom hodiny dopravnej výchovy je prednáška. Na ihrisku si môžu deti vyskúšať aj praktické situácie – simulujú chodcov, cyklistov alebo vozidlá. Pritom používame značenie, takže sa dajú postaviť rôzne situácie,“ uviedol náčelník mestskej polície Marcel Mihálik. O takéto hodiny dopravnej výchovy podľa jeho slov prejavili záujem všetky základné školy v Piešťanoch a okolí. Aj preto chcú v budúcnosti ihrisko zväčšovať a rozširovať o ďalšie značenie.

„V oblasti dopravnej výchovy je zlá situácia a ihrisko, ktoré kedysi stálo pri štadióne veľmi chýba. Podobné to je na celom Slovensku,“ konštatoval Marcel Mihálik a dodal, že mestská polícia chce pomôcť deťom získať návyky, ktoré prispejú k ich bezpečnosti.

[nggallery id=2127]

Text a foto: Martin Palkovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972