Connect with us

Aktuality

Jozef Viskupič rokoval s Arpádom Érsekom o letisku, diaľnici i obchvate

Published

on

Župan Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič rokoval vo štvrtok 8. februára s ministrom dopravy a výstavby Arpádom Érsekom o strategických prioritách v oblasti dopravnej infraštruktúry. Medzi témami, na ktoré upriamili svoju pozornosť, bolo napríklad vybudovanie obchvatu mesta Senica, riešenie komplikovanej dopravnej situácie v Hlohovci, stabilizácia letiska v Piešťanoch, ako aj rekonštrukcie ciest, ktoré sú v správe štátu.

Jozef Viskupič počas rokovania zdôraznil najmä úlohu štátu v niektorých strategických projektoch kraja, medzi ktorými patrí k tým najdôležitejším práve riešenie neúnosnej dopravnej situácie v Senici. Ministerstvo dopravy Slovenskej republiky vidí v tejto otázke reálnu možnosť čerpať zdroje z Európskej únie.

Advertisement
Hello GPT

Minister dopravy avizoval postupné rozširovanie diaľnice D1 od Bratislavy na 3 pruhy, ale prezentoval aj súčinnosť pri riešení problémov na letisku v Piešťanoch. Predmetom bola aj výstavba rýchlostnej cesty R7 a dosah na obce v Trnavskom samosprávnom kraji. Minister dopravy ubezpečil, že akékoľvek možné poškodenia ciest, ktoré vzniknú pri výstavbe, budú následne odstránené.

Župan Jozef Viskupič deklaroval, že dôležité je tak zabezpečenie každodenných potrieb ľudí, ako aj zlepšenie dopravnej situácie, ktorá je potrebná pre strategický rozvoj župy. Trnavský samosprávny kraj preto bude aj naďalej viesť intenzívny dialóg s Ministerstvom dopravy Slovenskej republiky pri riešení konkrétnych projektov.

Advertisement
Hello GPT

-red/Zdroj: TS Trnavský samosprávny kraj/Foto: NDS – archív-

Advertisement
Hello GPT
Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články