V najväčšej obci piešťanského okresu vznikol na mieste pôvodnej predajne zo 70. rokov minulého storočia supermarket a pribudlo päť pracovných miest.

Obchodná sieť COOP Jednota prevádzkuje po celom Slovensku viac ako 2 000 predajní v troch rôznych formátoch. V pôvodnej prevádzke vo Veľkých Kostoľanoch rozšíril predajnú plochu z 90 m² na 304 m² a skladovú plochu zo 66 m² na 150 m². K dispozícii je 24 parkovacích miest, z toho jedno určené pre imobilných návštevníkov predajne.

„Neustále hľadáme možnosti, ako spríjemniť našim zákazníkom čas strávený nakupovaním. Renováciou prevádzok zvyšujeme kvalitu ponúkaných služieb a rozširujeme predajnú plochu, s čím súvisí aj pestrejší výber produktov a viac možností pre regionálnych dodávateľov,” uviedol Branislav Lellák, vrchný riaditeľ obchodnej sekcie COOP Jednoty Slovensko.

Rozšírením predaje vo formáte supermarket pribudlo päť pracovných miest, celkový počet personálu stúpol na jedenásť zamestnancov.

Modernizáciu a zväčšenie predajne realizovala COOP Jednota prostredníctvom spotrebného družstva COOP Jednota Trnava.

„Obec Veľké Kostolany je so svojimi 3 000 obyvateľmi jednou z najväčších v našom regióne. V obci sme doteraz mali len jednu predajňu vybudovanú ešte v 70. rokoch minulého storočia. Jej prestavbu sme zvažovali už dlhšie, ale vždy sa objavila nejaká investícia, ktorá mala väčšiu prioritu. Som veľmi rád, že sa nám to tento rok podarilo,“ prízvukoval Bohuslav Uváčik, predseda predstavenstva COOP Jednoty Trnava.

K rekonštrukcii pristupovalo spotrebné družstvo citlivo aj z hľadiska ochrany životného prostredia. V predajni a v sklade je LED osvetlenie, nízkoenergetické vykurovanie je zabezpečené kondenzačným kotlom. Z dôvodu úspory elektrickej energie je predajňa vybavená uzatvárateľnými samoobslužnými vitrínami na mliečne výrobky a chladenú hydinu.

Zdroj: Tlačová správa – COOP Jednota

About PNKYSK

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972